Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért veszekednek a papagájaim?

Miért veszekednek a papagájaim?

Figyelt kérdés
Olykor gondolnak egyet és összevesznek. Este kikapcsolom a Tv-t és ha sötét van a szobában akkor összevesznek. De most világos nappal is összevesztek. Hiába adok nekik friss vizet és kaját akkor is veszekednek. Ha rácsapok a ketrecre vagy megrázom kicsit akkor abbahaggyák. Szertintem mind a kettő fiú. Mit csináljak velük? (Csak ne olyan ötlettel jöjjetek, mint apum, hogy engedjem el őket!)

2015. máj. 16. 10:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és el felejtettem leirni hogy hullámos papagályok.
2015. máj. 16. 10:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne foglalkozz a veszekedésükkel, hanem olvass utána hogyan kell papagájt tartani. Sajnos azt sem tudod milyen neműek, viszont a kalitkájukat vered békítőleg...

Apud sem mondott butaságot, tényleg meg kellene röptetni őket minden nap, de a rend kedvéért: zárt és világos szobában. Tartsd őket vegyes magokon, ritkán sárgarépán, és legyen jó nagy kalitkájuk, természetes dolgokkal felszerelve, például faágakkal és semmi tükör meg csingi-lingi. A kalitka is legyen nyugodt csendes helyen. Napi egy vagy két óra foglalkozást is igényelnének, és ha ezek a dolgok rendben vannak, akkor talán a veszekedést is abbahagyják, ami nem is biztos hogy veszekedés. okoznak sérülést is egymásnak, vagy csak agresszívnek tűnnek és hangosak? Írd ezt meg kérlek, de addig is légy szíves ne verd és ne rázd a kalitkájukat.

2015. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. máj. 18. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:

1. ne üss a kalitkára mert ezzel "vadalod" őket.

2. az emberek is miért veszekednek? Mert emberek. Ezek meg madarak. Az élőlényekbe bele van kódolva a veszekedés. Nemrég hangyákat láttam veszekedni - két hangya egy morzsán egymást felkaták és dobálták morzsával együtt. Ez az élet rendje.

3. Nem lehet hogy azonos neműek? Ki kellene deríteni, tegyél fel képet róluk, hogy megnézhessük. Ha tudsz.


Köynörgöm, ne verd a kalitkát! És ne is engedd ki őket az utcára.

2015. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A baj az volt hogy a tükörben látták magokat ami a kalitka mellett volt. Ma elvettem őket onnan és abbahagyták. A házajtó mellé pedig csavartam be 2 csavart amire ki szoktam őket rakni. Igy minden oké. A válszokat köszönöm! :)
2015. máj. 18. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!