Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta madár az, ami...

Milyen fajta madár az, ami kattogós hangot ad ki és egy helyben is tud repülni, mint a kolibri?

Figyelt kérdés

2015. máj. 17. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A kolibrin kívül tudtommal nem repül egyik madár se egy helyben. Szitálni szokott néhány ragadozómadár, de azt nem nevezném repülésnek.


Kattogó hangot pl. a fakopáncs ad ki.


Egyáltalán milyen madárra kell gondolni? Kicsi, nagy, színes, ragadozó madár?

2015. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkora kb mint egy veréb, ilyen barnás színű. Egyébként én is azt hittem, hogy nem tud más egy helyben repülni, de itt lakik a házunk közelében egy ilyen fajta madár család. 3évvel ezelőtt fedeztem fel mikor a hintaágyon ültem. Odarepült az aranyesőhöz, és egy helyben maradt és úgy repült mint egy kolibri. Még nem láttam ilyet az előtt. Azt nem tudom, hogy ragadozó-e.
2015. máj. 17. 14:10
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Házi rozsdafarkú (Phoenicurus ochruros)


Erre gyanakodtam, mert neki van kattogós hangja, de még sose láttam egy helyben repülni. Ma láttam először :)

2015. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ez lesz az, köszönöm ^^ Vagy legalábbis nagyon hasonlít arra amit én láttam :D Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. máj. 18. 18:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért nem fényképezted le?
2015. máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

"Miért nem fényképezted le?"


Tényleg, miért is nem?

Csak oda kellett volna szólnod neki, hogy "Várj, madár, várj, te csak addig várj", amíg felugrom, megkeresem és kihozom a fényképezőgépemet, beállítom és lekattintlak, akkor aztán mehetsz "Isten hírivel!"...Így gondoltad, kedves előző hozzászóló? :D

2015. máj. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

6-os te észt akarsz osztogatni vagy?

Olvassad el a kérdést...HELYBEN REPÜL akkor miért nem lehetne fényképezni?

2015. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Luzsinszki László válasza:
Az a kattogó egyhelybenrepülő.
2015. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as biza valóban jó név
2015. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

De lükék vagytok előző kettő! :D


Így én is a rozsdafarkúra tippelek, bár az inkább szürke, ha tojó és feketés ha hím.. Na mindegy, nem biztos hogy rozsdafarkú.


Amit viszont gondolok, hogy rovarevő és nem magevő! És azért tűnik úgy, mintha időnként helyben repülne, mert épp egy rovart kapott el a levegőben!


Mindenképpen a "légykapófélék" között keresgélnék...

2015. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!