Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek kell a nimfapapagá...

Milka Kamila kérdése:

Szerintetek kell a nimfapapagájunknak egy társ akkor is hogyha nagyon jól érzi magát velünk? állandóan a vállunkon/feünkön/kezünkön csücsül. "táncol a zongorajátékomra és nagyon boldog nálunk.

Figyelt kérdés

ennek ellenére azt hiszem h lehet h szüksége van egy társra...meg egyébként is egy kicsit hülyén jött ki minden mert kb egy hete a hugom a teraszon aludt és arra ébredt h paul( így hívjuk papagájt) a fején ül... mármint h valahonnan odarepüt nemtudjuk kié volt , senki nem jelentkezett érte... de ez nem nagyon lényeges mert itt arról van szó h érezze jól magát... Tehát szerintetek a fentiek szerint szükség van egy társra?? ( csak ésjszaka van a ketrecében a madár)

előre is köszi a válaszokat



#társ a nimfapapagájnak
2015. máj. 24. 00:39
 1/4 Végh András45678 ***** válasza:
Szia:-)Én tavaly nyáron fogtam egy nimfát az utcán, aki zsigerből utál engem.Szerintem megvan a nimfa egyedül is, ha sokat van kiengedve.Enyém mindig szabadon van, mert nem akarnám minden reggel és este kergetni és megfogni.Én az enyémnek a családom miatt nem vehetek társat,de ha lenne rá lehetőségem, biztosan vennék.Lehet, hogya nimfátok jól érzi magát nálatok, de biztos jbban érezné magát, ha lenne egy fajtársa:)
2015. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi nagyon :) lehet h meggondolom ezt a társat...
2015. máj. 24. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden papagájt párban KELL tartani!! Bárhol utánaolvasol ezt írják és mondják azok akik komolyabban értenek a papagájokhoz!!
2015. máj. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kell.


Honnan tudod, hogy boldog? Elmondta?


Már régebben elég sokat írtam ezzel a témával kapcsolatban, bemásolok egyet:


Ez (egyedül tartás) az egyik leggyakoribb papagájos tévhit, ami sajnos még ma is kering, mint „tény”.


A feltételezés azon alapul, hogy a papagáj-lévén nincs társa- emberekhez fog szocializálódni, embereket tekint majd fajtársának, ezért fog szelidülni/beszélni.


DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ehhez a viselkedéshez hozzájárul az is, hogy a madár nem tud majd se a saját fajtájába, se az emberek közé beilleszkedni. Vagyis magányos lesz. Ezt azt jelenti, hogy nem fogja tudni a fajtájára jellemző életvitelt élni, mivel az embereket tekinti fajtársának, akik ugye jellemzően nem hullámos (itt nimfa) papagáj testbeszéddel, hangokkal kommunikálnak, nem repülnek, nem esznek együtt a madárral, ne adj isten nem udvarolnak neki.

Az ilyen gazdával rendelkező madarak nem viselkednek természetesen, normális tevékenyégeiknek jó, ha ötven százalékát képesek csinálni. Az ilyen élet nem élet egy társaságfüggő, szociális élőlénynek.

Na itt következnek a viselkedészavarok és a problémák. Ezekről már papoltam eleget.

„Boldog volt és szelíd”- Erre én pár idézettel válaszolnék:


1.”Az embernek csipogó/udvarló, egész nap az emberen ülő(vagy épp a tükörnek udvarló) egyke hullámos papagájban az ember hajlamos a boldog, aranyos kismadarat látni pedig az igazság az hogy szegény madár szenved a magánytól és mivel rá van szorulva próbál az emberrel(tükörképével) fajtársként,párként foglalkozni,viselkedni mert ENNYIRE igénylik a társaságot(fajtársat) de ez eleve veszett ügy mivel az ember,tükörkép sose fog úgy viselkedni és reagálni ahogy egy fajtársa tenné azaz sose lesznek teljes értékű társai.”


2.”Egy papagájtartó hölgy nemrégiben kitartóan magyarázta, hogy szerinte az Ő (tolltépett) Kincse úgy boldog, hogy nincs fajtársa.”

2015. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!