Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tegyem magam túl ezen?...

Hogyan tegyem magam túl ezen? Hiperérzékenység meg egy nagy adag állatbarát tulajdonság. (csak állatbarátok válaszoljanak kérem)

Figyelt kérdés

Ma sétáltam az utcán és egy üzlethelység bejárata előtt egy galambot pillantottam meg. Le volt törve szinte teljesen a szárnya, a helye tiszta vér volt, látszottak az erek meg a tiszta húsa is, alig tartotta valami a szárnyát. De még élt, de ott volt szegény egyedül, ott gubbasztott, és hirtelen úgy elkapott a tehetetlenség, mert tudtam, hogy azon már hiába segitenék bárhogy, elpusztulna (a szárnya állapota miatt). Arra gondoltam, ha már mást nem is, de megetetem: adtam neki kis perecet, de azt is félve ette meg.

Most óriási bűntudatom van amiatt hogy nem tudtam rajta segiteni, hogy el fog pusztulni, hisz olyan szép teremtések, olyan ártatlanok. Nem tudom mi történhetett szegénnyel, de most teljesen magam alatt vagyok miatta. Valószinű holnapra már elpusztul.


Egy éve volt már egy galambmentésem, de azon sem tudtam segiteni sajnos, hiába hoztam haza és ápoltam, elpusztult... (pedig annak a szárnya még el sem volt törve).


:(



2015. máj. 24. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha még evett, akkor nem volt annyira rosszul. Ilyenkor annál rosszabbat nem tehetsz, mint hogy magárahagyod. Alapszabály: sérült/beteg állatot sose hagyj magára, mert lehet, hogy te láttad utoljára élve. Belerakod egy dobozba, elviszed az állatkertbe, vagy segítséget kérsz vmelyik állatvédő egyesülettől. Sajnálkozni fölösleges már ( nézd meg ott van-e még és segíts rajta)
2015. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos meg kell keményíteni magad, mert nem mindig segíthetsz, és nem mindenkin.

Mi kutyákat/macskákat mentettünk, de egyszerűen rengeteg kóbor állat van, nem lehet minden segíteni.

A madármentés meg egy külön kategória.

Tehát kissé kegyetlenül leírva, azzal neki nem segítesz, ha magadat emészted, csak magadnak teszel rosszat (félre ne értsed, nem támadni akarlak).

2015. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezt írom, de szerintem is cselekedned kellett volna, mint hogy utólag ide írogatsz:(

Ha elvitted volna szakértő segítséghez, akkor

1. vagy megmentik, és büszke lehetsz magadra, hogy ebben neked is szereped volt

2. elpusztul, de legalább elmondhatod magadnak, hogy te megtetted, ami tőled telt


Lehet, hogy te nem az a fajta vagy, de testközelből láttam már nem egy olyan "hiperérzékeny állatbarátot", akik csak a sajnálkozásig és mások tetteinek kritizálásáig jutottak:(


Szerintem nem véletlenül van bűntudatod, a lelkiismereted is azt mondja neked, hogy cselekedned kellett volna! Legközelebb tett meg!


Ezen a mostani eseten meg tedd túl magad - esetleg visszamehetsz megnézni, ott van-e még és él-e még, de ez már eső után köpönyeg! Inkább tanulj az esetből.

2015. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ne emézd magad! Nem mondom, hogy nincs igazuk, de nem biztos, hogy lett volna lehetőséged orvoshoz vinni. A körülményeket nem ismeri senki, csak te.

Én úgy lépek túl hasonló dolgokon, hogy gondolkozok. Egy idő után már csak arra fogsz emlékezni, hogy otthagytál egy galambot. Kicsit talán előjön ez az érzés, de nem vészes

2015. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gond sajnos az volt hogy : 1.nagyon félt, 5 méteres távolságot tartott minimum, 2. nem tudtam meg se fogni, de ha meg is fogtam volna, mégis hogy? Mert a szárnya tiszta eleven volt (ahol általában meg kell fogni), a meg ott fogom meg és szoritom meg kicsit az fájt volna neki(a törött szárnyáról nem is beszélve-lehet még azt a maradékot is leszakitottam volna neki).
2015. máj. 26. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes néhány ilyen számot elmenteni. Ha pesti vagy akkor Tetovált Állatmentők, Noé Állatotthon pl, ilyen esetben őket hívni, ők tudjak mi a teendő.
2015. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!