Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fecskék amikor repülni...

A fecskék amikor repülni tanulnak akkor egyből megy nekik a repülés vagy szerencsétlenkednek az elején?

Figyelt kérdés
Szerencsétlenkedés alatt értem azt hogy például földre esnek e stb Továbbá mennyi tér kell nekik? (A műhelyünkbe építettek fészket a fecskék azért is kérdezem)
2015. máj. 25. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
nem megy egyből nekik, és ne aggódj, a papámnak is mindig a műhelyébe fészkelnek, és nincs semmi bajuk, ugyanúgy megvan mindenük :)
2015. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a műhelybe szoktak járni a kutyáink is de ha nem megy nekik egyből a repülés akkor el kell torlaszolni a bejáratot,viszont akkor meg nem lesz ki elijessze a patkányokat akik megehetik a fiókákat ezért vagyok nagy dilemmában hogy mit tegyek
2015. máj. 25. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a fecskék elég ügyesek, ritkán kerülnek a földre.


Akkor is csak inkább akkor, ha üvegbe ütköztek... Emberi környezetben a kisfecskék számára, és a felnőtt fecskék számára is talán az ablakok és üvegfelületek jelentik az egyik legnagyobb veszélyt.

Ugyanis nem veszik észre, hogy ott az üveg és átrepülnének rajta. Ekkor persze ütköznek, és sok esetben lecsusszannak a földre. Ilyenkor tudják elkapni a kutyák/macskák. (Bár inkább a macskák szokták, a kutyák nem olyan gyilkos fajták.)

Az ablakba ütközéssel az a baj, hogy be tudják verni úgy a fejüket, hogy agyrázkódást kapjanak és belehaljanak.


Ezt kivédhetjük úgy, hogy akármilyen hálót, rácsot vagy függönyt teszünk az ablakokra, és úgy észre veszik...


Mivel műhelyt írsz, elképzelhetőnek tartom, hogy van rajta üvegablak... Szóval erre figyelj!



Amikor a kisfecskék kirepülnek, először a fészek körüli magaslatokra repülnek át, pl egy nyitott ajtó tetejére, vagy egy polcra, csillárra, ami van...

Megkönnyítheted a helyzetüket, ha biztosítasz nekik a helyiség magas részein ilyen leszállópályákat...

Ha már a kertben repkednek, akkor ha vannak magas fák, akkor már hamar megtanulnak biztosan repülni, közben a szüleik etetik.


Hagyd csak nyitva a műhelyajtót, mert a fecskeszülőknek is kell ki-be járnia...

2015. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,ez eléggé megnyugtató volt.Igen az ablakon van függöny,macskák már nincsenek,de ez meg is látszik a környékünkön mert "megszaporodtak" nálunk a madarak főleg úgy hogy etetjük is őket
2015. máj. 26. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Mázlista vagy, hogy nincs a környékeden macska.

Nálunk sajnos a sok felelőtlen macskatulaj miatt egyre rosszabb a helyzet. Ma éjszaka is arra ébredtem a szuperül hangszigetelt szobámban, hogy a hátsó udvarunkban bagzottak a szomszéd macskái. Nem képesek ivartalanítani őket meg becsukni , hogy ne tudjanak kiszökni tőlük.

Én speciel hetente találok már macska által elejtett madarakat. Legutóbb egy feketerigó halt meg értelmetlenül.


Na vigyázz a fecskéidre!

Ja, még annyit, hogy ha már kikeltek a fiókák, akkor érdemes a fészek alá a földre valami puhát tenni, hogy ha kipotyog egy fióka, akkor ne törje össze magát. Mert ha életben marad és időben észreveszed, akkor visszatudod tenni a fészekbe.

2015. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! De gondolom kesztyűvel fogjuk meg fiókát nem?Mert én úgy tudom ha megérzi egy madár a fiókáján az ember szagát akkor többet nem foglalkozik vele


Macskák ellen meg a legjobb megoldás a kutya.Azok legalább legfeljebb elkergetik a madarakat de legalább nem tudják elkapni őket.Amikor voltak nálunk macskák akkor rendszeresen vadászták a madarakat,haragudtam is rájuk hiszen normálisan voltak etetve,dehát gondolom csak szeretnek "csak úgy" vadászgatni is

2015. máj. 27. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!