Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vihar után a földön találtam...

Vihar után a földön találtam egy kis tojást! Vajon megmenthető még? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Tegnap óriási vihar volt nálunk, ami megtépázta rendesen a fákat. Ma ahogy sepertem össze a leveleket, találtam egy kis tojást. Sajnos nem tudom milyen tojás lehet, de mivel megtaláltam a fán a fészket (bármilyen magasan is van az) arra gondoltam hogy visszarakom. Ezért az a kérdésem hogy szerintetek az anyja ki fogja még költeni így hogy érzi rajta hogy megfogdostam? Illetve egyáltalán ki kelne e így, hogy egy éjszakán át ott volt a földön és ázott fázott (bár a lehullott levelek alatt volt)??

Most elraktam meleg helyre hátha még menthető. Várom véleményeteket! :)



2015. máj. 26. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem menthető, a boltban vagy piacon vásárolt tyúktojás sem.
2015. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt valahogy gondoltam ...

De szerintem ne hasonlítsunk már össze egy boltban kapható tojást egy olyannal amit egy vad madár a fészkében nevelgetett :)

2015. máj. 26. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A madár nem érzi a szagodat... Ő nem emlős állat... Szóval ez nem játszik, akár egy fiókát is megfoghatsz titokban, azt sem érzi meg az anyja, ha nem látja...


2. Kiköltés...

Ha ez olyan tojás, amin már ült az öreg és már meleg volt, akkor nem fog kikelni, mert ennyi időn át a földön teljesen kihűlt. Újra felmelegítés már nem hatásos...

Ha olyan tojás, amin még nem ült az öreg, akkor persze van esély a kiköltésére.


A madarak jellemzően minden nap tojnak egy tojást, és ha összegyűlt 4-5 vagy madárfajtától függően akár 10-12 tojás is, csak azután kezdi a költést. Tehát addig nem ül rá, csak ha megvan a kívánt mennyiség, utána. Akkor aztán felmelegednek a tojások, és ettől kezdve a madárnak nem szabad hosszú időre elhagynia a fészket, különben kihűlnek és annyi.


Kérdés,hogy figyelted-e az előző napokban a fészekben történteket.... Ha nem tudod hol tartott a folyamat, szerintem nem biztos, hogy jó ötlet visszatenni, nehogy a többi tojás költését is megzavard ezzel.


Az emberi kiköltés pedig nem kecsegtet sok sikerrel. 40-43 fok melegen kell tartani, pl. lámpa alatt, és a páratartalom is fontos... szóval...

2015. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a válasz már kicsit informálóbb és meggyőzőbb!! Sajnálom, hogy ezt kell olvasnom, de azért köszönöm! :)
2015. máj. 26. 16:32
 5/5 selmmfgfkh válasza:
lámpa alá kell rakni.
2016. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!