Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Leírnátok mit kell tudni a...

Leírnátok mit kell tudni a zebrapinty tartásához?

Figyelt kérdés
A kalitka már megvan,kell vmit tenni alájuk milyen táp kell nekik légyszíves mindent írjatok le!

2015. jún. 2. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. jún. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Madárhomok, (grit) legyen alattuk, nem kell sok, vékonyan fedje be a kalit alját. Ásványokat vesznek fel belőle a pintyek és az emésztésükhöz is kell madárhomok. Exota magkeveréket vegyél nekik, vitaminosat, pl. Vitakraft prémium. A magok frissek legyenek. Dohos-avas magoktól el is pusztulhatnak a madarak. Hetente egyszer friss főtt tojást villával összetörve adj nekik. Ha salátát, zöldet adsz nekik, azt NAGYON mosd meg és SZÁRAZON add nekik oda. abból sem kell sok. Adhatsz nekik almát, répát is néha. Elsőre lehet hogy nem eszik meg. A kalitkájukat HUZATMENTES helyre tedd! Direkt napsütés egész nap ne érje őket, legyen árnyékban a kalit egy része, ahová behúzódhatnak a tűző nap elöl! Friss víz,24 óránként cseréld az itatójuk vizét. Szeretnek pancsolni, fürdeni. kis tálkában egy ujjnyi langyos vizet nlha tegyél be nekik a kalit aljába én hetente 2-3 x adok fürdővizet a zebrapintyeimnek. A hirtelen nagy hőingadozást nem tűrik jól, erre főleg télen ügyelj. Kis fonott kosárkát rakj be a kalitba, szeretnek aludni benne:) Rendszeresen ellenőrizd a kajájukat, vizüket! főtt tojást, zöldséget 24 óra után dobd ki, romlandók ezek nagyon főleg nyáron.

Vigyázz rájuk, finoman fogd meg őket, kerüld a hirtelen mozdulatokat. Estére én letakarom a kalitkét egy könnyű kis pléddel, vagy törölközővel. Remélem tudtam segíteni.

2015. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Hasznosak voltak!
2015. jún. 5. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!