Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csinálják ezt a hullámos...

Miért csinálják ezt a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés

Szeptember óta van két hullámos papagájom, két fiú, most egy évesek, azaz kicsi koruk óta együtt nevelkednek. (Eredetileg egy párt akartam, de egy idős hobbitenyésztőtől vettem, aki állítólag 40 éve foglalkozik hullámosokkal, és vagy mégis "elnézte" vagy látta, hogy fontos a színük és a nemük is, és ennek érdekében inkább várok a vásárlással, és félt, ha megmondja, hogy ez két fiú, akkor nem hozom el őket. Mert ugye a színt én is láttam, de annyira nem érettem hozzá, hogy fiatal korban megkülönböztessem őket nemek szerint - végülis nem zavar, úgysem akartam fészekaljat, ez a kettő elég nekem, de őket nagyon élvezem:)) Egy 100*50*100-as kalitkában vannak. Az alapfelszerelésen kívül van benn pár természetes alapanyagú játék. Sokat repkednek és tesznek-vesznek, el vannak foglalva.


Pár napja 5.30-6 körül iszonyú ricsajt csapnak úgy 15-20 percig. Korábban sosem csináltak ilyet - persze reggel ők ébresztenek, de eddig a lágyabb, "csipogós" hang volt jellemző, nem ez a "rikácsolás". Nem látom, és semmi nyoma sincs annak, hogy bántanák egymást, és csak reggel csinálják, nap közben, este és éjjel ugyanúgy viselkednek, mint korábban. A tartási körülményeikben nincs semmi változás.


Igazából nem zavar ANNYIRA, meg lehet szokni, de kíváncsi vagyok, vajon mi ütött beléjük, miért csinálják?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 5. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a papagájok kommunikációjához, viselkedéséhez nem értek, szóval azt pontosan nem tudom megmondani, hogy milyen környezeti tényező/ változás váltja ki belőlük hajnalban ezt a viselkedést, de nekem is volt kettő hullámos papagájom (két lány), és ők is ugyanezt csinálták. Nem olyan régóta voltak nálam, amikor elkezdték, ugyanígy, hajnalban, őrült lármát csaptak, amire felriadtam. Így laikusként talán azt tudnám gondolni, hogy egyszerűen megunják, hogy nincs mozgás, nincs élet (mivel a világ talán legtársasabb lényei), pedig már felkelt a nap, ezért jeleznek, hogy ők bizony ébren vannak, rikácsolnak, fel akarják magukra híni a figyelmet, hátha történik valami. Én anno este amikor lefeküdtem, letakartam őket egy takaróval/pléddel, ami éppen a kezem ügyébe került, és úgy csöndben voltak reggel. Valószínűleg a sötétség miatt azt hitték, hogy még mindig éjszaka van és nyugodtan aludtak tovább. Nekem ez a letakarós módszer vált be, hogy csöndben maradjanak.
2015. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű kinti hangokra reagálnak. Más szabad madarak csiripelésére válaszolnak, nem véletlen, hogy napkeltekor "rikácsolnak". Ha annyira nem zavar, akkor hadd csinálják. Kontaktus a természettel:)
2015. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, bár még mindig nem értem... Eddig miért nem csinálták ezt? Eddig is hallatszott be a kinti madárcsicsergés pl., arról nem is beszélve, hogy eddig is minden reggel felkelt a nap:S :)) és az én napirendem sem változott, nem kelek később, mint régebben, szóval régebben sem kezdődött "korábban" a nap...

Valakinek van még ötlete???

2015. jún. 6. 22:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem atkásak? Nálunk is két hím van, elvileg ez nagyon jó párosítás. Akkor rikácsoltak először (ugyanígy reggel), mikor valahonnan atkát kaptak. Sajnos azóta rendszeres. Ha letakarod, abbahagyják.
2015. jún. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak tippeltem a kinti hangokkal, mert amúgy elterjedt szokás ez náluk. Az a helyzet, hogy tökéletesen soha nem fogjuk megérteni a papagájok viselkedését. Nekik is van egyéniségük, és a párban tartott állatok kialakítják a maguk szokásait. Nekik ez a reggeli koncertezés lett. Ha nem gáz, hadd csinálják. A kalitka letakarásakor valóban csendben maradnak, csak kérdés az, hogy ők ezt hogyan élik meg. Elcsendesednek a madarak, ha nem éri őket semmi külső inger, de akkor is ha nem érzik magukat biztonságban. Köztudott, hogy a papagájok félhomályban is szinte teljesen vakok.
2015. jún. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további tippeket. Semmi jelét nem látom, hogy atkásak lennének, szerencsére:) Letakarni nem fogom őket, inkább megszokom, de szerencsére sem tegnap, sem ma nem csinálták:))))
2015. jún. 7. 10:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Most érték el az ivarérett kort és nőstényeket keresnének maguknak.
2016. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!