Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Boltból veszek papagájt lehet...

Kaiu kérdése:

Boltból veszek papagájt lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
A nyáron veszek 1 vagy 2 hullámos papagájt a boltból.De hallottam a boltból vett papagájok hírnevéről azaz "betegesek,egészségtelenek,öregek,vadak,stb...(tudjátok ti ezt) de sajnos olyan helyen lakom ahol nincs tenyésztő jóformán sehol aki hullámos papagájt tenyészt azaz bolthoz kell fordulnom szerintetek így megéri onnan venni? válaszotok nagyra becsülném!

2015. jún. 6. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem tenyésztőtől is volt gyenge hullámosom, és boltból is volt olyan madárkánk, aki egészséges volt. Nem lehet ennyire általánosítani, de az biztos, hogy egy boltban nincs túl jó helyük.
2015. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem betegesebbek a boltiak, viszont sokkal stresszesebbek a rossz tartási körülmények miatt. Nyugodtan vegyél kettőt, ha foglalkozol velük és jó helyük lesz, majd szépen megnyugszanak.
2015. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyi, hogy türelem kell ahhoz, hogy magadhoz szoktasd őket. Nem hiszem, hogy betegesek lennének, meg ha beteg, azt már látod mikor elhozod. A korukat is meg lehet kérdezni.


Nekem 2 nimfám van, mind a kettő boltból. Egyik 9, másik 8 éves. Makk egészségesek.

2015. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes egy "hozzáértőt" is elvinni segítségnek. Kezdő nehezen tudja megállapítani, hogy mik az egészséges és fiatal madár jellemzői. A tenyésztők a kiöregedett, de még jó egészségi állapotban levő tenyészmadarakat kereskedőknek szokták eladni, de ugye ezek élettartama korlátozott és sokszor már tenyéstésre is alkalmatlanok.
2015. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszotokat. Itt jó helyük lesz csak az internet tele van "nehogy boltba vegyél, teljesen hülye vagy stb... és majdnem mindenki tenyésztőtől vesz ezért ezek össze játszottak a fejemben :D
2015. jún. 6. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4/5 Időpont ma 20:14 - Én fiatalt kaptam anno állítólag tenyésztőtől, aki nem sokáig bírta.


Kérdező, szerintem nyugodtan vehetsz kereskedésben, csak mondjuk nem lenne rossz, ha jobban ellenőriznék ezeket, mert sok kereskedés elég sok kívánnivalót hagy maga után.

Nem olyan bonyolult megállapítani, melyik madár egészséges, és melyik kevésbé.

Hozzánk egy olyan hullámos került így anno, akinek a szárnyán meg voltak csonkítva a tollak, de kb. 7-9 évet élt még velünk, és miután mi hagytuk rendesen kinőni a tollait és nem csonkítottuk meg, ezért megtanult rendesen repülni is, és teljesen kézszelíd lett.

2015. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!