Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj?

Hullámos papagáj?

Figyelt kérdés

Hullámos papagáj mennyire szeret hangoskodni? Mennyi idő mire kézhez szokik? Ha szobában kiengedem, mennyire “rendetlen“? Itt főleg a piszkításra gondolok. Esetleg lehet megszelidíteni annyira, hogy szabad téren kiengedve se menjen el? Kb hány évet él?Van valami gyakori betegsége?

És végül kéne neki valami fiúnév..


2015. jún. 7. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

-Ha szeretni fogod a papagájod, akkor nem fog "hangoskodni" hanem csiripelni.

-Módszer és egyéniségfüggő, hogy mennyi idő alatt szokik kézhez. Ha viszonylag stresszmentes helyről hozod, és barátságos(abb) a természete, akkor két három hét alatt elérhető, hogy kézből egyen, csak teljesen felesleges. Etetőből kellene ennie.

- Nem hagynak sok piszkot maguk után röptetéskor, de a kedvenc helyeik alatt esetleg... 5 perc alatt felporszívózható.

- Szabad térre nem szabad kivinni.

- A koruk is nagyrészt tartásfüggő. Ha szakszerűen jól vannak tartva, akkor akár 8-10 évet is élhetnek fogságban. Ritkán hallani ennél többről is.

- A betegségeknél hasonló a helyzet. Helyes tartás mellet a madarak nem betegesek.

A legfontosabb, hogy ne egyedül tartsd, legalább kettőt, hacsak lehet párban egy fiút és egy lányt.

A fontosabb kérdések itt le vannak írva:

[link]

2015. jún. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- a hullámos papagáj az egyik leghalkabb papagájfajta. Viszonylag sokat hallatja a hangját, de 95%-ban kellemes hangfekvésben (bár ugye egyénfüggő, hogy kinek mi a "kellemes")

- én nem erőltettem a kézhez szoktatást, egy pár van nálam, én inkább nézni szeretem őket, nagyon jópofák, jól megvannak egymással és le is foglalják egymást. Ennek ellenére egy pár is kézhez szoktatható - néhány hónap alatt. (A "bátrabb" még "segíthet" is a félénkebbnek ezen a téren)

- nem szoktatható szobatisztaságra, ezzel tisztában kell lenni. A legjobb a szokásos helye alá újságpapírt tenni, az egyéb "baleseteket" pedig azonnal feltörölni.

- a kalitka környékén is elég nagy koszt csinál, én plexilappal vettem körbe a kalitkám alsó harmadát, de így is minden nap porszívózók / sepregetek körülötte (kb. 2 perc, nem nagy ügy, csak számíts rá)

- kiengedni nem lehet

- kb. 7 évig él

- nem különösebben beteges


Amit nem kérdeztél, de fontos:

- MINDIG PÁRBAN tartasd!!! Eredetileg több száz fős kolóniákban él, kell a fajtárs neki, az te sosem lehetsz! (Több ország állatvédelmi előírásai már tiltják is a hullámosok egyedül tartását, nem véletlenül.)

- NE DŐLJ BE annak, hogy "elvan" egy 30*50 cm-es kalitkában. "Elvan" - te is "ellennél egy 6 nm-es szobában, de azért nem lennél túl boldog, akkor sem, ha kijöhetnél onnan napi 1-2 órára:( Inkább 100*50 cm-es alapterületben gondolkozz egy párnak. A legjobb, ha készítesz / készíttetsz egy kalitkát vagy egy apróhirdetési oldalon veszel egyet - elég jó árakon ki lehet jókat fogni (nekem a "pótkalitkám" ilyen kis "50*30-as börtön", tapasztalat, hogy fél nap alatt kétszer annyi kosz lett körülötte, mint a nagyobb kalitka körül 2 nap alatt) A kalitka legyen világos, de nem napsütötte helyen, legalább 1 m magasan, a padló valami jól tisztítható anyag legyen (ha lehet, ne szőnyeg, hanem parketta, járólap)

- kiengedés előtt "madárbiztossá" kell tenni a szobát: ne eshessen be sehova, legyen behúzva a függöny, hogy ne repüljön az ablaknak, szobanövények ne legyenek, mert esetleg mérgezőek - csak a legfontosabbak

2015. jún. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak voltak!
2015. jún. 8. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!