Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rozella papagájt lehet együtt...

Rozella papagájt lehet együtt tartani nimfákkal és kacagó gerlével?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki augusztusban veszek egy rozellát, van már két tojó nimfám és egy hím kacagógerlém. Békésen megvannak, volt idő mikor 3 nimfa, 1 hullámos és 1 gerle volt a felállás, akkor sem voltak problémák. Közéjük szeretném betenni a rozit, úgy olvastam van olyan barátságos mint a nimfák.
2015. jún. 12. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora helyen lennének? Egy ketrecben, vagy csak egy szobában, külön ketrecben/röpdében?


A rozella röpdemadár, nem tartható kalitkában, főleg nem egyedül, más fajokkal.

Minimum 4 légköbméteres röpde dukál egy párnak.


Más fajokkal együtt nem tartható, rendkívül agresszív, gyakran és előszeretettel csípő faj.


Nálam pl. ha a hullámosok ki vannak engedve, és a rozellák röpdéjén mászkálnak, a rozik akkor is megpróbálják megcsípni, berántani a hullámosokat. (pedig már hónapok óta ismerik és látják egymást, ami bizonyítja, hogy a rozella nem szoktatható össze más fajokkal..)


A tenyésztők is csak egypáras elhelyezést szoktak használni a rozelláknál, mert egymásnak is nekiesnek, főként költési időszakban.



Szerintem ne próbálkozz. A nimfák híresen békés természetűek, a hullámosok is csak költéskor "durvulnak be", (kacagógerlét ne tudom hogy viselkedik) de egy rozella nagyon agresszív.

Emellett a rozellák szelídíthetetlenek, eddig nem hallottam olyat, hogy valakinek a rozellája hagyta volna magát ujjra ültetni, simogatni.


Egyszóval: vadak, és agresszívak.


Én nagyon szeretem a rozelláiamat, szépek, aranyosak, viccesek, de sok mindent igényelnek ezeken kívül, és sok mindent természetükből eredően nem tudnak megadni, ill. nem képesek rá.

2015. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én azt olvasom, költési időszakban agresszívak... olyankor a nimfáim is azok, ettől még megvannak egymással. A gerle tudja, hogy nem tanácsos feléjük menni olyankor, és nincs probléma. A hullámosom annak idején durva volt, a gerle meg is sebesült miatta, ő ezért nincs már meg. Elajándékoztam pár csajszi közé :)
2015. jún. 12. 19:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Költési időszakban minden papagáj sokkal agresszívabb, mint álltalában, de a rozella eleve nagyon kemény, agresszív madár.

Egyszer egyszerre voltak kiengedve a hulik és a rozellák, akkor a rozellák folyamatosan kergették, csipkedték a hullámosokat, pedig 20m2-es szobában voltak, lett volna mind a négyüknek elég hely.

Ugyanazt tudom mondani: a rozellának nagy hely,és párás elhelyezés kell, különben szomorú vége lesz a dolognak. -Nyilván vannak kivételek, de úgy gondolom, elég kevés lehet....

2015. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hmm... hát még átgondolom.

Helyük lenne, mert bár nem röpdében vannak, hanem nagy kalitkában (olyan talajtól plafonig érőben), de sűrűn vannak "szabadságolva", repkedhetnek a szobában kedvükre. A párás helyiség nem probléma, tele van növényekkel az a szoba (mindig figyelünk rá, hogy ne rágják meg őket a madarak).

2015. jún. 12. 20:26
 5/13 A kérdező kommentje:
ez a szabadon üldözés is érdekes, mert volt olyan blog ahol azt olvastam, semmi bajuk nem volt a hullámosokkal :/
2015. jún. 12. 20:26
 6/13 anonim ***** válasza:
kiöltéskor a rozella megpróbál majd mindenki mást eltenni lábalól!
2015. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha egyedül lesz, nemigen fog költeni... bár a nimfák is megcsinálják, de kiszedem alóluk a tojást és probléma megoldva.
2015. jún. 13. 11:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedûl lesz, szenvedni fog, de természetesen produkálni fogja a fajtájával jellemző viselkedést, vagyis mindenkit elüldöz/elpusztít maga körül, ami nem ellenkező nemű rozella.


Én jelen körülmények között inkább lemondanék a rozellákról. Mint már párszor mondtam, nem kalitkát, hanem röpdét és párás elhelyezést igényelnek.


Persze lehet, hogy kifogsz egy olyan rozellát, aki nem lesz olyan agresszív, esetleg nem is öli meg a többieket kis helyen, sőt akár még megőrülni sem fog egyedül, csak sokat szenvedni és unatkozni, de ennek nagyon kicsi az esélye.


Vagy tartsd a rozelláidat nekik megfelelő körülmények között, vagy sehogy.

2015. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kádár Viki válasza:
Szerintem ne fiút vegyél mert az agresszív költési időszakban meg nem nagyon szeret más fajokat.Nekem 2 rozellám van és csak 1 fiú volt és nem mertünk más fajtát venni mellé mert azt bántotta volna.
2015. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazából a kiszemeltem egy állatkereskedésből jött volna. Egyedül van, hónapok óta ott sínylődik, megsajnáltam, ezért akartam elhozni. Nem tudom a nemét, és hiába kérdezném, mert ebben a boltban adtak már nekem oda úgy hím nimfa papagájt, hogy az pár hónap múlva tojást tojt...

De úgy döntöttem nem veszem meg a rozellát, túl kockázatos. Ha esetleg nem jön ki a többiekkel, elkülöníteni sincs lehetőségem.

2015. jún. 25. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!