Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyedül maradt a hullámos...

Egyedül maradt a hullámos papgájom, meg fog nyugodni?

Figyelt kérdés
Kb 8 hónapos a hullámos papgájom, a kalitkája elég nagy neki de nincs lehetőségem ,hely szűke miatt sem egy nagyobbat venni hogy esetleg párban tudjam tartani. Valakitől kaptam kölcsön, vagyis vigyáztam a papagájára (az tojó, az enyém him) és viszonylag jól elvoltak bár voltak gondok, a tojó nem igazán engedte enni civakodtak ,a kalit is kicsi volt kettejüknek .. és ma vissza kellett adjam a madarat. és az én viszonylag csendes madaram csőre azóta be nem áll ,enni eszik de ideges, állandóan kiabál, csip ha próbálok hozzányulni pedig amugy nagyon szelid ... meg fog nyugodni, vagy továbbra is igy fog kiabálni? Mit tegyek most nagyon rosszul érzem magam, büntudatom van nagyon,olyan ez mintha bacsaptam volna a madarat .. kérlek segitsetek

2015. jún. 13. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül vegyél neki párt.


30-ból kb. Egy tojó olyan agresszív és vad, mint amivel együtt volt.

Hely szűkére nem tudok mit mondani. Mekkora kalitban van? Ha naponta kiengeded őket pár órára, elég lenne kisebb is, mondjuk 50x50x50-es. De ha még ennél kisebbe van, akkor is jobb neki inkább szűkösen, de egy társsal, mint magányosan és egész nap unatkozva. Hidd el, jobb élete lenne így kis helyen párban, mint egy nagy röpdében egyedül.


Nem, nem fog mindig ennyire zaklatott lenni a párja miatt, egy idő után lenyugszik, sajnos túlságosan is.... Az egyedül tartott papagájok a gyakran lesznek inaktívak (miután belenyugodnak, hogy semmilyen hangos ordításal nem tudják magukhoz hívni a párjukat) , sok esetben elhíznak, nem érdekli őket semmi, egész nap egy helyben ülnek, előbb pusztulnak el.


Fogságban majdhogynem egyetlen motivációjuk a párjuk. Sok országban már be is tiltották egyedül tartásukat, és nem jókedvükben, hanem mert ezeknek a madaaknak tényleg létszükségletű az azonos fajú társ.

2015. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Civakodva is jobb volt neki, mint egyedül. Feltétlenül vegyél társat neki.
2015. jún. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Keresi a társát...
2015. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!