Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam a napokban 2 zebrapinty...

Faci100 kérdése:

Kaptam a napokban 2 zebrapintyet, az egyik fehér a másik szürke. hogy tudom megállapítani hogy milyen milyen nemű?

Figyelt kérdés
2015. jún. 16. 19:56
 1/8 A kérdező kommentje:
melyik milyen *
2015. jún. 16. 20:01
 2/8 A kérdező kommentje:
[link] itt láthatóak, ha esetleg így tudna valaki segíteni
2015. jún. 16. 20:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Kifejezett szakértője nem vagyok, de a fehér nagy valószínűséggel hím és a szürkét is inkább hímnek tartom. Ezeknél a tenyészváltozatoknál nem annyira jellegzetesek az alapfaj ivari dimorfizmusának külsődleges megnyilvánulásai. A sötétvörös, hegyes és erőteljes csőr a hímekre jellemző, sajnos a pofa, melltájék és szárnytollazat színezet a szürkénél is annyira elmosódott, hogy csak a csőrre lehet hagyatkozni. A viselkedésük segíthet a meghatározásban.
2015. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és mit kell ilyenkor figyelni? mi jellemző?
2015. jún. 16. 21:13
 5/8 anonim válasza:
Szia! Én úgy látom, hogy a fehér egy hím, a szürke pedig tojó. Az arcfoltokból látni. A hímeknél mindig más színű az arcfolt mint a madár tollazata ( általában vörös, de láttam már feketét sőt fehéret is). A tojókra ez nem jellemző. Továbbá onnan is megtudhatod, melyik milyen nemű, hogy megnézed hogyan viselkednek egymással. A hímek általában énekelnek, össze-vissza ugrálnak a tojó előtt, hogy elnyerjék a tetszését. A tojó nem igazán énekelnek, inkább csak éles, zebrapintyre jellemző csipogó hangokat adnak ki.
2015. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! az a helyzet, hogy a fehér szinte semmit nem csinál. a szürke szokott ugralni meg néha csipog, de a fehérre nem jellemző. lehet hogy még nem ivaterett a fehér?
2015. jún. 16. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:
A tojó testartása ülős, a hímé inkább kakasos, büszke!
2015. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a fehér nem feltétlen hím! nekünk az egyik fehér, és nőstény, tutira mert párosodott egy tutira hímmel (van is folt az arcocskáján :3 )
2016. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!