Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy madárfiòkát...

Találtam egy madárfiòkát a faalatt mit tegyek vele/?

Figyelt kérdés
Elhoztam mert nem volt szivem otthagyni a,macskák megettèk volna.. most benntvan egy kis ketrecben már nem olyan pici rendes tolla van szerintem ez már nem pihe toll a fejèn egy pici foltba hianyos a tolla de azonkivul nemlatok külső baját. Fecskendőből az elobb ivott jòpár csepp vizet. Irták hogy konzerves macskakajával lehet probálkozni de sajnos az nincs itthon holnap tudok csak venni. Probalkoztam főtt tojássárgáját adni de nem evett csak ivott. Kèpet sajnos nemtudok foltenni.. kb akkora hogy ha a,markomba fogom a feje pont kilog a kezemből es a farka hátul. Mit tudnèk neki adni enni vagy mit tegyek vele?:
2015. jún. 16. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

[link]

ezt ajánlom olvasgatni.

Ha már van rendes tolla akkor valószínűleg magától hagyta el a fészkét mert nem fértek már el a testvéreivel. Ilyenkor békén kell hagyni őket ott ahol vannak mert hívni szokták a szüleiket akik etetik tovább.

2015. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jobb ha először leellenőrzöd a fajtáját. A rigóféléknél az a szokás, hogy a tojó(anyuka) kikergeti a fészekből a fiókákat, majd elkergeti őket. Egy idő után majd hívni fogja őket és így eteti.


Szóval ha a fióka hangosan csiripel(kb. mintha nyávogna v. sírna) és nyitogatja a csőrét, akkor a mamáját hívja.


Legjobb ha visszsteszed oda ahol találtad és a természetre bízod hogy életben marad-e(a mamája valószínűleg megtalálja, mert a fióka hívja).


Előtte nem árt megetetni apróra vágott csontkukaccal, vagy cseresznyével és megitatni lehetőleg csepegtetôvel, úgy hogy az orrjukait folyadék ne érje.


A macskákat meg lehetőleg zárd be addig valahova, hogy ne bánthassák.

Ahol találtad annak max.3-5 méteres körzetében tedd bozótba vagy bokorba.


Utána mint már írtam, bízd a természetre.


(Fogságban akár milyen jól is vannak nevelve, 3-4 nap után sajnos meghalnak :(

)


Remélem tudtam segíteni.

2015. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó dolog visszatenni oda ahol találtad mert a madarak elkerülik az emberszag miatt hiába hívja a szüleit kajáért. Esetleg kérdezz meg egy állatorvost hátha többet tud arról mit lehet érte tenni
2015. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Lorant Endre válasza:
Süsd meg és edd meg.
2015. jún. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
susd meg reggelire, egyszer en is csinaltam mar ilyet, es fincsi, jo etbagyat hozza, igyal hozza egy kis tejcsit
2015. jún. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de hiába tettem volna vissza egy parkolóban találtam és egy lakótelepen lakok rengetek cica van itt nem tudom őket bezárni ott álldogált csendben a madárka a parkoló bejáratának szélén egy fa alatt estére biztos megtalálta volna egy macska..
2015. jún. 17. 12:37
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]



[link] ma evett egy szunyogot és egy kisebb bogarat fecskendőből sokat ivott is a vizet mindig elfogadja a kaját már kevésbé..

2015. jún. 17. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen cinkeféle, vagy nem is tudom..Mindenesetre rovarokkal kell próbálkoznod, ha te akarod nevelni, vagy lisztkukaccal. Csontit (légylárvát) nem szabad a madaraknak adni, mert kikezdi a begyüket, akár bele is pusztulhatnak!
2015. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vagy inkább molnárfecske fióka. talán inkább az. Rovarokat eszik,

[link]

itt egy fórum is van.

2015. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
megtaláltam az interneten ez valami fecske fióka.. reggel macska konzerv ből csak erőszakkal tudtam a szájába nyomni de egyre jobban kezd enni estére már ő maga kérte csak tátogatott a lisztkukac láttán! egyre többet mozog üldögél a betett faágon
2015. jún. 17. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!