Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szenegáli vagy nimfa papagáj?

Szenegáli vagy nimfa papagáj?

Figyelt kérdés
Szeretnék ötleteket tanácsokat szeretnék egy papagájt a fent említett kettő között vacilálok mindenképpen kézzel neveltet szeretnék. Utána olvastam mindkettőnek és elég sok infót begyűjtöttem viszont tapasztalatokra lennék kíváncsi. Egy ilyen méretű kalitkában( H 81 x Sz 78 x M 155 cm ) szerintem mindkettő jól elvan mellette röptetném(?). Röptetéshez annyi kérdésem lenne hogy a szobában történne esetlegesen az ütemezett etetéssel csökkenthető az itt ott elhagyott ürülék száma? :D Estlegesen a Nyugat-dunántúli régióban valami tenyésztőt nem tudtok aki kézzel nevel valamelyik fajból? Lehet egy két helyen nem túl jól érthetően fogalmaztam. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2015. jún. 17. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nimfát vegyél ha az első papagájod lessz mert igénytelenebb mint a többi és egy olcsó nagy papagáj. Kettőt vegyél ha lehet! A kalitkád mérete megfelelő ha kiengeded őket napi szinten. Az etetése olcsó mert magevő. A szenegálit nem ismerem ezért nem tudom az igényeit de a nimfáknál van egy kicsi tapasztalatom. Hidd el hogy a papagájokat jobb párban tartani mert megtapasztalhatod a fióka nevelés örömeit. Tenyésztőt nem ismerek sajnos mert én befogadtam az elárvultakat.
2015. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzáállással és tudással egyiket se.


Utánanéztem a kalitkának, amiben tartani akarod őket. Nem ez az véletlenül? [link]


Ennek a kalitkának csak a külső mérete H 81 x Sz 78 x M 155 cm , a belső mérete, tehát amiben a madár mozogni tud valójában csak 59 x Sz 54 x M 128 cm.

Ez egy hullámos párnak éppen hogy elég, de egy nimfa, vagy szenegáli még a szárnyát sem tudná kitárni benne, nemhogy repülni nem tudna.


Emellett a kalitka porszórással festett.

A papagájok kalitkája csak is horganyzott lehet, a festettekről egy idő után elkezdik lerágni a festéket, és könnyen lenyelhetnek belőle kisebb darabkákat, emellett a festék alatt kezeletlen fémréteg van, amitől nagyon könnyen fémmérgezést kaphatnak, és elpusztulnak.


Ha nimfát veszel, lehetőleg ne kézzel, hanem szülők által neveltet vegyél. A kézzel nevelt madarak általáben nincsenek a szocializálva a fajtársaikhoz, előfordulhat, hogy még életükben csak embert láttak, de egyetlen fajtársukat sem. Emiatt az embereket tekintik fajtársuknak, később párjuknak. Ez általában ezzel jár: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6651780-hogy.. -Itt a madár a gazdáját tekintette a párjának, nem a fajtársát.


Illetve itt már leírtam egyszer, mivel jár, ha egy kézzel nevelt nagypapagáj emberre fixál: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6895671-ara-..


Ezt is érdemes elolvasnod: [link]

Meg ezt: [link]


Arról nem írtál, hogy egyedül akarod e tartani a madaradat.

Minden papagájt párban kell tartani, ezt már nagyon sokszor, sokaknak elmontam, megírtam. Az egyedül tartott papagáj soha nem lehet boldog, és az egyedültartás szinte kötelező velejárói a különböző viselkedésproblémák.


Most nincs kedvem regényt írni, belinkelem néhány saját, és mások írásást:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6944401-erde..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6642538-szer.. -Itt a második választ nézd.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6930888-hogy..


Az árukkal (és egy normális kalitka árával) tisztában vagy? Nimfát már mondjuk 3000Ft-ért is tud venni az ember, de szenegálit 60-80EFt-ért adják. De ugye mivel minden papagájt párban tartunk, a költségek alapvetően duplázódnak.

A kalitka ára is olyan 80-150E Ft között szokott lenni.


[link] -Mondjuk innen az ara kalitka jó lenne két nimfának, akár mondjuk 65cm szélességgel. Szenegálinak nagyobb kéne.

Ha nem kérsz rá kiülőt, és kifordítható etetőajtót, rögtön egy tizessel olcsóbb is.


"esetlegesen az ütemezett etetéssel csökkenthető az itt ott elhagyott ürülék száma?" -Pardon? :O


Nem értem, most mire gondolsz.

Arra, hogy ha nem eteted a madaradat, kevesebbet fog piszkítani? A papagájok szervezete már két óra alatt is képes teljesen kiürülni, nekik két óra kaja nélkül olyan, mint nekünk tíz óra.


A papagájokat olyan módon lehet szobatisztaságra tanítani, hogy mindig, mikor üríteni akar, látszik rajta hogy felfújja magát, lecsapja a farkát stb. akkor egy adott pontra viszed. Ezt folyamatosan, minden ürítésnél (tehát kb. 20 percenként)kell csinálni gyakran hónapokon keresztül, mire valami haszna lesz.

2015. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!