Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell szobai voliert...

Hogyan kell szobai voliert készíteni hullámosnak?

Figyelt kérdés
Szóval van két idősödő hullámos papagájom,voliert szeretnék készíteni számukra de akkorát hogy később akár egy pár nimfa is elférjen benne.Azon gondolkodtam hogy egy 50mély 150magas és 100hosszú téglatest jó-e?illetve mire fogassam a dróthálót hogy könnyen takarítható legyen.Illetve a madarak se rághassák szét.Mert a huliaim képesek bármilyen fa ágat bedarálni ezért gyakran cserélem az ülőrúdjaikat,magát az ajtókat hogyan csináljam meg hogy biztonságos legyen.tudnátok tippeket adni egy fiatal lánynak?Esetleg egy két képet belinkelni?

2015. jún. 27. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez az alapterület inkább csak a hullámosoknak lenne jó. A nimfáknak ennél nagyobb hely kell: legyen az a kalitka hosszabb is és mélyebb is - úgy 130-150 cm hosszú és 70-80 cm mély már jobban hangzana.

Ha el akarod kerülni a fát (nekem az van), akkor valamilyen (nem festett) fém profilból tervezd meg a vázat úgy, hogy ahhoz tudd erősíteni az ajtópántokat is - szóval a fém váz ne csak a kalitka szélein legyen, hanem valahol középen is legyen egy merevítés, és oda rögzítheted az ajtópántokat.

2015. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor lemondok a nimfáról kicsi szobám van sajna nagyobb nem férne be.ebe hány huli férne be? Ez alkalmas lenne hálónak? : [link] tálcának milyen anyagot használjak?
2015. jún. 28. 00:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettőnek tökéletes lenne.

Hárman még kényelmesen elférnének, de akkor csak egyneműekben, leginkább hímekben gondolkozz, különben könnyen veszekedés lehet a vége.

Két pár meg azért nem jó, mert a domináns pár szekírozhatja a másik párt.

Többnek meg már nem lenne kényelmes.

(Arra is gondolj, mekkora az a zajszint, amit még örömmel elviselsz:))


A linken nekem csak egy gyűjtőoldal jött be, nem konkrét termék. Durván 0,5 cm-es rácsközű ponthegesztett háló tökéletesen megfelelne. Nekem, mint írtam, fa kalitkám van, annak a kihúzható alja is OSB lapból van, amit kibéleltem öntapadós tapétával, hogy könnyen tisztítható legyen (nem ragasztottam rá, csak odatűztem gombostűvel).

2015. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segítettél az szem én is fából fogom készíteni véletlen rossz linket linkeltem erre gondoltam [link] [link]
2015. jún. 28. 11:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez jónak tűnik.
2015. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!