Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék? Ha nem bírják...

Mit tehetnék? Ha nem bírják elviselni egymást mit lehet tenni?! FONTOS!

Figyelt kérdés

2 drága nimfám van, az egyik kincsem (Ropi) aki az első volt májusba lett 1 éves. A másik bóbitásom (Bubi) decemberben került hozzám, a társai bántották és úgymond megmentettük, augusztusban lesz 1 éves. Mikor Ropinak párt szerettünk volna akkor hoztuk el Bubit, és a gazdája az mondta, hogy 100%-ig lány, ránézésre én is úgy láttam, azt mondta nem olyan mint a többi fiú viselkedése. Így hát elhoztuk, hogy lány és majd lesz párja Ropikának. Nem nagyon szerették egymást, egy ideig külön kalitkában tartottam őket, de aztán összeraktam hátha összebarátkoznak. De ahogy Bubi nőtt kiderült ,hogy ő is fiú ezért nem bírták egymást elviselni, ráadásul Ropi nagyon féltékeny volt, hogy már nem csak az ővé a kalitka, és mi sem. Verekedni nem verekedtek soha, olyan időszak is volt, mikor még vakargatták egymás fejét de az is csak pár napig tartott. Ja és Bubi azóta nem szelídült meg amióta nálam van, ezzel nincs is baj, csak ugye Ropi meg szelíd és másképp kellett viselkedni kettőjükkel, ettől függetlenül Bubit is nagyon, nagyon szeretem. De pár napja tényleg nagyon rosszra fordult a helyzet, tépik egymás tollát, hallom a csőrharcot, és pár órája észrevettem, hogy Ropi orra véres, de már rászáradt... Gondoltam megpróbálom vizes zsebkendővel lemosni, hogy jobban kapjon levegőt, de akkor elkezdett vérezni, és láttam hogy mögötte tényleg van egy seb, nem is próbálkoztam tovább. Nem tudom, hogy kell-e a seb miatt orvoshoz vinni, csak pár nap múlva fogom tudni, ha igen... Nem szép dolog amit most mondok, de ha választanom kellene kettőjük közül, Ropit választanám ő tényleg a mindenem... Bubit is szeretem mint mondtam, de nem bírom elviselni hogy bántja Ropikát.

A kérdés az lenne, hogy mit csináljak a Bubival? Külön kalitkába nem tudom tenni, és mivel már voltak külön, akkor se bírták egymást, az se segített. Elajándékozzam a Bubikát ha nincs más lehetőség? Vagy mit tehetnék?

(Köszönöm előre is)



#vér #harc #nimfa #bántalmazás #eljándékozás
2015. jún. 29. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért is nem jó ha külön kalitkába teszed őket? Úgy nem tudják összeverni egymást, teheted az egyik kalitkát a lakás egyik végébe, a másikat a másikba, akkor még tudni sem fognak a másikról.
2015. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nincs meg a másik kalitka mert az túl kicsi volt, most egy jó nagy van kettőjüknek... Amúgy meg nem tudnám a ház 2 sarkába rakni, mert nem fogom a se a konyhába, se a fürdőszobába rakni egyikőjüket.
2015. jún. 29. 16:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Már nincs meg a másik kalitka mert az túl kicsi volt, most egy jó nagy van kettőjüknek... Amúgy meg nem tudnám a ház 2 sarkába rakni, mert nem fogom a se a konyhába, se a fürdőszobába rakni egyikőjüket. Vagy máshol javasolták, hogy cseréljem el lányra, az jó ötlet lenne?
2015. jún. 29. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy nem jó nekik együtt, de egyedül sem lenne jobb.

Én azt ajánlom, hogy ha van a kalitkán mondjuk 2 ajtó, akkor bontsd ketté a mostani kalitkát egyszerűen egy dróthálóval, és gyorskötözővel (vagy ha más nincs, csibehálóval) és vegyél még + kettő etetőt Ropinak. (Ha csak egy ajtó van, azt is "megfelezheted" a hálóval)

Ha nem, akkor jófogáson tudsz mondjuk gyorsan és olcsón jó méretű kalitkát venni, de ha tudsz várni 2-3 napot, vedd meg szerintem ezt a ketrecet, ez jó ár-érték aránnyal rendelkezik:

[link]


Vidd Bubit szerintem azonnal orvoshoz.


Csak a nemük nem magyarázhatja azt, hogy ilyen haragos a viszonyuk, tehát ha elajándékoznád Bubit, és tojót vennél helyette, ugyanilyen helyzet állna fel hamarosan.



Nincs túl sok tippem, mi okozhatja Ropinál ezt a viselkedést, de nagy valószínűséggel a fajtársaival való szocializáció hiánya okozza, (mivel sokáig egyedül volt) ezért nem segít sokat neki, ha egyedül marad.


Írtad, hogy nagyon szelíd. Mit értesz ez alatt?

Vakartatja/simogatja magát veled? Nem lehet, hogy téged tekint a fajtársának/párjának, és ezért nem akarja elfogadni Bubit?


Itt pl. Egy emberre fixált (embert párjának tekintő) madár története:


d http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6651780-hogy..


A 62%-os válaszait néz

2015. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De Bubi csípte meg Ropit, nem pedig fordítva...

Bubi lehet hogy azért viselkedik így Ropival, mert régen őt is bántották?

Igen, Ropi annyira szelíd, hogy tarja a fejét, hogy vakargassam neki. Azt nagyon szereti. Viszont ugye Bubi meg pont hogy nem szelíd, ágról kell visszaraknom a kalitkájába is.

De ha tojóra cserélném, az csak más nem? Akkor nem egy azonos neművel állna szemben.(Ropi)

Kalitkám van nagy, köszönöm. Már szereztem másikat is, úgyhogy most külön ketrecben vannak.

Mivel nem Ropi bántotta Bubit, ezért nem Ropinak kellene szocializálódnia, nem? (bocsi, lehet hogy belezavarodtam)

Ja, és Ropit végül is nem vittem orvoshoz az vérző orrával, hanem lekezeltem betadinnal a sebet.

Köszönöm a linket, lehet hogy tényleg arról van szó hogy engem tekint fajtársnak. Majd én is megpróbálom "elszoktatni" magamtól. Viszont én úgy látom, hogy sokszor a területen, a kaján és a játékokon megy a vita, vagy mert ugyanazon a helyen akarnak lenni egyszerre ketten. Nem lehet, hogyha hoznánk neki egy tojót akkor megváltozna ő is, és szerelemből lennének békében? Mert így, hogy hímmel van és nem szeretik egymást az se jó, de ugye egyedül nem fogom tartani..:(

Köszönöm szépen!

2015. júl. 2. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!