Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy etessek meg egy földön...

Hogy etessek meg egy földön talált madárfiókát?

Figyelt kérdés
Elég kicsi, félcsupasz madárka. Itatni tudom fecskendővel. Hogyan és mivel etessem meg? Ilyen melegben milyen gyakran itassam?

2015. júl. 3. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd állatorvoshoz!
2015. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem még csak tejjel tudod etetni, mint az anyja. Ezt meg ugyebár fecskendővel tudod odaadni neki. :)
2015. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es: a madár tejjel eteti a fiókáját?!


Gondold át ezt még egyszer...

2015. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Segítenétek? Egyetlen értelmes válasszal életet menthettek...
2015. júl. 3. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok madár begytejjel eteti a fiókáját, ennek viszont az anyatejhez semmi köze nincs.


A lényegre térve azt kéne először meghatározni, hogy melyik fajról van szó. Gondolom veréb, mivel ez a leggyakoribb. Rovarokkal tudod etetni, állatkereskedésben lehet venni kisebb méretű tücsköt vagy akár magad is gyűjthetsz rovarokat, lehetőleg puhább példányokat(fontos, hogy ne legyen nagyobb a fióka csőrénél) Itatni etetésenként kell pár cseppet, nem szabad túlzásba vinni, mert hasmenése lehet tőle.


Amennyiben nem veréb akkor sem nagyon lehet mellényúlni a rovarokkal mivel a legtöbb énekesmadár részben vagy teljesen ezzel etet, még a magevők is.

Fajmeghatározás céljából viszont jó lenne, ha küldenél róla képet.

2015. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia! Én majdnem minden évben találok egy kis fecskét,ami már kicsit tollas,de még pihés.A félcsupasz madárkának nem igazán van túl sok esélye a túléléshez,de sok sikert hozzá :) Én szöcskével etettem,meg kipróbáltam az állatkertből vett kukacokat is,de elcsapta a hasát,és nem is kért többet..
2015. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!hivd fel az allatorvost o tud neked segiteni. lehet kapni (legalabbis itt) olyan tapot amit vizzel fel kell higitani testmelegre es fecskendovel kell adni neki. eloszorre kb 3 -5 ml az adag ami adhato maximum. papagajt neveltem fel igy tappal. most mar 1 eves, de ez nem europai fajta.

a masik "hirtelen megoldas ha nincs mas keznel akkorvegyel zabpelyhet es teljesen finom porra tord ossze . kb egy kaveskanalnyi mennyiseget higits fel egykis meleg vizzel surubbre mint a tej de azert folyos legyen hogy a fecskendobe fel tudd szivni. a kismadarat melegen kell tartan, legyen egy kis dobozban valami puha rongyocskaval hogy a teste korul erezzen valamit ne cask levego legyen. etetes utan tedd a dobozba (torolgesd meg nedves melegvizes vattaval ha tapos let a csore vagy a teste hogy ne szaradjon ra) es takard le hogy sotetben legyen. az elso hetekben meg cask alszik es eszik. irjal ha van kerdesed . remelem tudtam segiteni. mielobb hivd fel az allatorvost.

2015. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha meleg van akkor az etetesen kivul ami kb 4 orankent van adj neki kb 2-3 ml tiszta langyos vizet mondjuk 2 orankent. ha nagy a hoseg akkor a dobozban ne legyen tul melege es orankent adj neki par csepp vizet. ne bolygasd tul sokat es ne fogdossa rajtad kivul egyenlore senki mert hamar elpusztul.
2015. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!