Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madárfiókát találtam KÉPPEL? SOS?

Madárfiókát találtam KÉPPEL? SOS?

Figyelt kérdés

AZ emeleti teraszon az előbb ezt a madárfiókát találtam:

[link]

(fogalmam sincs, hogy keveredett oda, és azt sem, hogy milyen fajú lehet, milyen életmóddal, milyen idős stb.) Nem látszik sérültnek (éhesnek igen, de nem ad ki semmilyen hangot, csak némán tátog). Van, hogy csak mozdulatlanul fekszik, máskor meg igyekszik jönni-menni, szabályosan vesz a levegőt.


Egyelőre nem tettem mást, mint vittem ki egy kis vizet (gondolom, hiába, mert feltételezem, fecskendőből kellene itatni) + egy törülközővel beárnyékoltam a terasznak azt a részét, mert egész délelőtt oda fog tűzni a nap. Talán az anyja megtalálja. (Vigyáztam, hogy ne érjek hozzá)


De ha mégsem, mennyi idő múlva / milyen körülmények esetén kellene tennem valamit, és ha igen, mit? (A környéken csak egy kutyás-macskás állatmentő alapítványról tudok, gondolom, a madármentőktől kellene segítséget kérni, de meddig várjak vele? - egyelőre azt gondolom, ha 1-2-ig nem lesz semmi, akkor telefonálok)


Ha bármilyen tanácsot vagy infót tudtok adni (esetleg a kép alapján), kérlek, tegyétek meg! Előre is köszönöm!



2015. júl. 6. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan érintsd meg, a madaraknak nincs szaglásuk, nem hagyják el az idegen szag miatt a fiókáikat.

Tegyél ki neki egy rongyot vagy szénát vagy valamit, hogy ne a betonon ücsörögjön.

Az árnyékolást jól tetted, és ha az anyja megtalálja, van rá némi esély, hogy így is felneveli. De meg kell mondjam, a legtöbb fiókának már akkor megpecsételődik a sorsa, mikor kiesik a fészekből: megütik magukat, a belső szerveik sérülnek. Sajnos nagyon rossz aránnyal maradnak életben, főleg ilyen kicsi korban. :(

A te kismadarad szerintem egy verébfióka lehet amúgy (bár ennyi idős korban nehéz megállapítani). Nem látod valahol a fészket, pl. a tető alatt? Nem tudod visszatenni?

Figyeld délelőtt, hogy a szülők megtalálják-e, etetik-e, és ha nem, hívd fel a legközelebbi állatkertet vagy a madármentőket tanácsért.

Itt egy hasznos cikk: [link]

2015. júl. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és a linket.

Azóta körülnéztem egy kicsit, tényleg van egy fészek a tető alatt (de túl magasan van, nem tudom visszatenni)

Annyit tettem még, hogy gyengén lespricceltem egy egészen kevés vízzel, úgy tervezem, hogy ezt időről-időre megismétlem, mert nagyon meleg van / lesz odakinn - remélem, nem fázik meg.

Amúgy (egyelőre) tényleg "jól" néz ki, csak hát ugye kőre esett:(


Szerencsére van itthon minden: széna, papagájnak való magkeverék (ha tényleg veréb, akkor az jó hír, elvégre az is magevő), fürtös köles, még kalitka (bár nem valami nagy, csak 60*40-es) és kiegészítők is.


De nem akarok állandóan kinn járkálni, hadd vigye el nyugodtan az anyja - meg amúgy is dolgozni kellene már...

2015. júl. 6. 09:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt a kismadarat, ha magevő is a fajtája, még állati fehérjével kell etetni csipesszel (apró rovarok, vagy pl. lisztkukac), és szemcseppentőből itatni, mindezt 1-2 óránként. Máshogy nincs esélye sajnos. :(

Esetleg próbálj meg madármentőkkel felvenni kapcsolatot, hátha elviszik és életben marad. Elérhetőséget sajnos nem tudok, de keress rá a neten, facebook-on...

2015. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

El kellett mennem egy órára, mire hazajöttem, a fióka sajnos leesett még egy emeletet, és abba belepusztult:( - pedig a terasznak arra a részére tettem egy hosszú, falapot torlasznak, de ezek szerint tényleg túl mozgékony volt, sajnos:(

Viszont egy másik fiókát is találtam a terasz másik oldalán. Az az oldal, amit az első válaszoló belinkelt, megerősített abban, hogy ez már nem lehet véletlen, így behoztam, kapott enni és inni.

Közben felhívtam a honlapon megtalálható számok egyikét, még szinte meg sem szólaltam, a férfi rávágta, úgysem tudom felnevelni, vigyem el a legközelebbi állatkertbe!

(Erre elképzeltem, ahogy nagyapáink elrohantak egy ilyen esetben az állatkertbe... és persze ők sem tudtak soha felnevelni egyetlen segítségre szoruló állatot sem... és felmerült bennem, miért kell ennyire kétbalkezes nézni egy átlag embert, nem szólva, hogy elég nagy a fióka, és bár lenne pár kérdésem, és távol áll tőlem, hogy elbizakodott legyek vagy alábecsüljem mások szakértelmét, képesnek érzem magam arra, hogy etessem-itassam, felnövesszem, csak szívesen venném egy szakértő tanácsát, hogy 1) mennyi idős lehet 2) milyen gyakran, mekkora mennyiséget kellene adni neki 3) mit (a honlapon azt írták, a macskakonzerv is jó elsősegélynek, ha igaz, az szuper, az van itthon) 4) mennyi ideig (gondolom, pár hét) 5)biztos tudnának még pár jó tanáccsal szolgálni - ha akarnának.

Felhívtam még a területileg illetékes Nemzeti Park Igazgatóságot, ott adtak egy újabb számot, amit viszont nem vesz fel senki (pedig mobil):S

Egyelőre itt tartok most...

Ha tényleg nincs belső sérülése, és megéri a holnapot, akkor kap valami jobban hozzá illő kaját is, és majd meglátjuk:)

Természetesen, ha úgy látom, hogy túlnő rajtam a feladat, igyekszem "lepasszolni", de miért nem arra ösztönzik az embert, hogy első körben megtegye, amit tud???

2015. júl. 6. 13:18
 5/12 A kérdező kommentje:

Estefelé még egy fiókát kidobtak... Épp láttam zuhanni. Betettem a testvére mellé. Úgy tűnik, jól van. Legalább egy kicsi van még a fészekben is. Igaz, hogy kettő nem több gond, mint egy, de azt hiszem, lassan nem szeretnék kinézni a teraszra:S

Egy kép a fészken ülő szülőről (tudom, nem a legjobb, de ez van):

[link]

Mi lehet ez? (Gondolom, hogy valami olyan, amit illene felismernem, de nem tudom és már fáradt vagyok a netet böngészni miatta.)

2015. júl. 6. 20:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, a Nemzeti Parkot hiába hívtam, nem vette fel senki.
2015. júl. 6. 20:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Mezei pacsirta lenne? De akkor miért a háztető alá fészkelt?
2015. júl. 6. 20:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a második kép alapján fekete rigó tojónak nézem.

[link]

2015. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezek a f.r. fiókák. Olyan a szárnyuk mint a tiédnek, szóval szerintem az lesz.

[link]

2015. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Az lehet.

Köszönöm a linket is - az MME oldalán is ez a szöveg van fenn.

2015. júl. 6. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!