Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tátja a száját?

Miért nem tátja a száját?

Figyelt kérdés

Vasánap este talált tengelicfióka hétfőn mèg elég jól tűrte az etetèst, de akkor se ő nyitotta ki a száját hanem nekünk kellett kinyitni. Ma egyenesen összeszorította a csőrèt, alig bírtuk kinyitni. Mi lehet a baj? Segítsetek!!!

A válaszokat előre is köszönöm....


2015. júl. 7. 06:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert csőre vanx)...

Mivel etetitek? Lehet hogy rossz kajával. Vagy az is lehet hogy nem éhes. Mekkora fióka?

2015. júl. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jólvan na... siettem. Tollas, fut, ugrál és repülni is pró ál de még picit pirinyó. És elesik a saját lábában.... olyan 3-4 hetes, nem?
2015. júl. 7. 09:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg elvileg hangosan csipogva és csőrtátva kéne táplálékot kérnie...
2015. júl. 7. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet az is hogy mamához volt szokva, és most nagyobb, ijesztőbb, furcsa idegen feszengeti csőröcskéjét... Lehet hogy csak szimplán fél. Bár akkor az elsőnél is ezt csinálta volna. Pépet kap injekciós tűből (tű nélkül, fecsivel) vagy magokat?
2015. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Főtt tojást és lisztkukacot. De amit legut9bb adtunk neki.... azt kihányta... párszor csicsereg, előre dől :/ most a forrázott fürtös köles meghűlèsére mávok.. meg fog halni a család szerint...
2015. júl. 7. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Hmm... Szerintem tojást ne adj neki. Elvégre egy elárvult madárról beszélünk. Ami szabadonél:) Volt Nat Geon (kicsit durva de 0-24 ben azt nézek:) hogy a patkány megette a kicsijét mert nem akart szopni. Lehet hogy anyuja lökte ki. De valószínübb hogy tesói. Mert gyenge volt. Az ilyenek nagyrészt elpusztul. De ne add fel! Vannak kivételek. Próbálj búza szemeket adni neki. Nem muszáj főzni.
2015. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs búzánk.... pedig madárguru vagyok... kivittem hátha megtalálja az anyja de... hívta a kicsi, de gondolom ilyenkor már nem mászkálnak a tengelicek. Aztán meglátott engem a távolban és elkezdett felém bukdácsolni. Majd' megszakadt a szívem, és visszahoztam, hazafelé felélénkült, itthon kapott enni és elraktam aludni. A zab is jó? Ha megéri a holnapot (NAGYON REMÉLEM) akkor kipróbálom a zabot, esetleg kerítek búzát. Amúgy nem durva hogy 0-24-ben megy a Nat Geo. Én is annyit néztem amíg volt nekünk..
2015. júl. 7. 21:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó zab is, szotyi is. Ha más nem vegyél hörcsög kaját. Legalábbis az enyémben van búza. De az jó jel ha felélénkült. Még mindig kikel nyitni a csőrét? Nem nyitja magától?
2015. júl. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, de sajnos tapasztalatom hiánya miatt a madár a legutolsó üzenetem éjszakáján elpusztult... :/remélem mások azért sikerrel fel tidnak nevelni egy fiókát.
2015. aug. 4. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!