Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapinty fióka nem használja...

Zebrapinty fióka nem használja a lábait. Főleg a jobb tűnik gázosnak. Ez valami születési rendellenesség? Életben marad így? (képek lent)

Figyelt kérdés

[link]

Két fióka van, a legfelső képen az egészséges látható. Pár napja jöttek ki a fészekből, először azt hittük az egyiknek eltört a lába, de ma kivettem, hogy rendesen szemügyre vegyük. Mozog, be lehet hajlítani, ameddig a fióka a kezemben volt, be is hajlította saját maga. Mikor visszatettem a kalitkába beállt spárgába újra. A szárnyaival csapkod, a bal lábával tud mozogni, de a jobbat leginkább csak kinyújtva vonszolja maga után.

Ettől függetlenül élénk, enni-inni nem láttam, de én nem sűrűn járok itthon, így nem tudom megfigyelni.

Lehet, hogy csak gyengébbek a lábai és majd megerősödnek? Vagy mi lehet ez? Eddig a párnak egyszer volt fiókája, az a mi hibánkból pusztult el.

Ebben a fészekaljban 3-an voltak kezdetben, az egyik elpusztult mert nem gondozták a szülők. A maradék kettő egészségesnek tűnt eddig.



2015. júl. 7. 19:06
 1/5 anonim válasza:
57%
Nem okés egyik sem, ilyenkor már rég tollasnak kéne lenniük teljesen mire kirepülnek. Valamelyik szülő nem tépi őket?
2015. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Tollasodnak folyamatosan, mikor otthon jártam már majdnem "készen" voltak, az előző fiókájuk is lassan tollasodott.
2015. júl. 12. 20:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ egyébként, de a kérdésem jobban aggaszt mit a tollasodásuk.
2015. júl. 12. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
nem tudom, viszont szerintem a kajájukat ne a földre tedd, mert belepottyantanak.
2016. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó pár éve ott van a lágyeleség, elhiheted, hogy nincs ideje lekoszolódni :)

A fióka él és virul, bár nyomi, de feltalálja magát. Új gazdája van a tesójával együtt éldegél egy 3x akkora kalitkában mint amekkorában született.

2016. jan. 14. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!