Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy tudom rávenni hogy...

Hogy tudom rávenni hogy ráüljön az ujjamra?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy makk egészséges hullámos papagájt. Már tudom simizni hogyan tudom rávenni arra hogy az ujjamra üljön?

2015. júl. 8. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanítottam meg, hogy odatartom az ujjamat és hozzáérek a lábához. Így tud pacsit is adni :D Vagy esetleg elkezded tolni a "hasa" és a lábfeje között, akkor rálép az ujjadra, hogy le ne essen onnan ahol éppen ül. 1-2x is meglököd, utána már tudni fogja :D


Tudom hülyén írtam le, de ennél jobban nem tudom elmagyarázni :D

2015. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez az első szelidíthető hullámosom. Edig nimfám volt és van. Azok valahogy ráugrottak az ujjamra. Nem kellett tanitan. Köszi
2015. júl. 8. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem fog menni ennyi idő után. Legalább egy hónap. Most azért szelíd, mert sokkban van. Holnapra v utána nem fogja megcsinálni! Szépen fokozatosan csinálj mindent. És nem ártana itt olvasgatnod, ugyanilyen kérdések százával vannak, nem beszélve a tanácsokról. És mindenképp vegyél hozzá társat.
2015. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nimfákkal mindig így csináltam 4 nap alatt megszelidül 1 hónap múlva egy társat kap.
2015. júl. 8. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:

2. kommentelőnek, a hullámosomnak és a nimfáimnak is 1x kellett rávezetni az ujjra lépést, azután automatikusan csinálták.


Hullámosom csak egy volt eddig, de hiába állatkereskedésből jött vagy 30 madár közül, mégis a második napra teljesen szelíd volt és érdeklődő.

Nimfák voltak keményebb diók.

2015. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gyakran hihetetlen gyorsan megszelidül máskor meg szenvedés. Nekem eddig szerencsém volt.
2015. júl. 8. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!