Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fiókák lehetnek?

Milyen fiókák lehetnek?

Figyelt kérdés

[link]


Leesett a fűzfáról a fészek. Kb 15x15 cm-es, szépen megfont fészek volt, egyben maradt. A fiókákat felhoztam magamhoz, mivel a fészket visszatenni nem tudom. Jobb híján adtam nekik trappista sajtot meg vizet, elfogadták. Vajon milyen madarak lehetnek?


2015. júl. 9. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rigók, ha nincs más, akkor főtt tojással, túróval és kevés csirkehússal etetheted őket, de a legjobbak a rovarok, férgek. Ezeket vásárolhatod állatkereskedésben vagy magadnak is gyűjtheted őket.
2015. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Feketerigó, biztos.
2015. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. júl. 9. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fognak megmaradni. Ott kellett volna hagynod őket.
2015. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Visszavittem őket, felerősítettem a fészket. Azért szerintem jó, hogy adtam nekik enni-inni, éhesek voltak, és szomjasak.


Sajnos, van egy olyan érzésem, hogy így nem fognak megmaradni, hogy kitettem őket....Nem biztos, hogy olyan alacsonyan, ahol elértem, nem kapja ki őket egy macska vagy egy nyest.

Vajon a szülők rájuk találnak így, hogy más helyen van a fészek? Plusz egy vörös burgonyahálóba húztam bele??

2015. júl. 9. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanoda kellett volna visszarakni a fészket, ahonnan leesett. Meg a háló miatt valószínű, hogy ha meg is találják, nem mernek odamenni etetni a fiókákat.
2015. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Visszamentem most este, a fiókák élnek és virulnak, aktívan csipognak. Reménykedek, hogy apatikusabbak lennének, ha nem kaptak volna ma enni.

Mivel nem tudok repülni, nem tudtam x méter magasba visszatenni a fészket, csak ahol elértem. Még így is több esélyük van, mintha otthagyom őket a fűben macskaeleségnek. Itt a panelsoron van kóbor macska bőven...

2015. júl. 10. 19:26
 8/8 anonim válasza:
Kisrigót(meg semmilyen kis madarat) SOHA nem szabad itatni. Félrenyelheti miközben tát, és megfullad pár órán belül. Ekkora fiókák jobban járnak ha magadhoz veszed őket. Egyrészt mert ha a szülők nem mernek visszamenni időben akkor kihülnek, és az éhezést nem bírják sokáig ilyen idősen. Etetni Földigilisztával kell őket(földestül) Nyers, vékony csíkokravágott csirkehússal, lefejezett lisztkukaccal, gyászbogárlárvával. Csontival semmiképp. És meleg, 36-37 Fokban tartani őket míg ki nem tollasodnak. Nem egy ördöngősség amúgy :) Nálam eddig minden rigófióka megmaradt. Fészket meg ha macskák vannak nem érdemes oda visszatenni mert könnyen lehet azok szerelték le a fáról, ha nem a vihar. Figyled őket továbbra is, és ha gond van akkor keresd fel a fióka és madármentés oldalt facebookon ott segítenek, esetleg megtalálod a hozzád legközelebb lévő madármentősöket.
2015. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!