Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Baj ha egy hullámost és egy...

Baj ha egy hullámost és egy nimfát tartok együtt?

Figyelt kérdés
Nem unatkoznak..amikor látom őket jól elvannak.. Igy jó ha tartom őket egy "párban"?

2015. júl. 14. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt tojó nimfa, hím hullámos felállás. Hogy mennyire volt egészséges azt nem tudom, de jól megvoltak együtt. El csipogtak egymásnak, a kicsi, ha olyanja volt etette a nimfát, nem emlékszem hogy valaha is lett volna civakodás köztük.

Annyi volt érdekes, hogy mivel a kicsi hím volt, sűrűn jött rá a kangörcs. Ilyenkor a nimfa hátán próbálkozott, udvarolt neki (a nimfa hagyta), aztán mikor lement ez az időszak, megint nyugi volt.

Sajnos egyik télen a nimfa kirepült az ajtón, és nem találtam meg többet. Ekkor már több madárral voltak együtt tartva jó nagy kalitkában, 3 nimfa, 1 hullámos, és egy kacagógerle felállásban. Mikor a 3-ból ez az egy elrepült, a kis hullámos nem is értem miért, de a maradék két tojó nimfa helyett a hím kacagógerlét szemelte ki párjául. Még a kangörcsöket úgy ahogy tolerálta a gerle, viszont a kaját amit kínált a hullámos nem fogadta el. A kicsi egyre erőszakosabb lett, ennek az lett az eredménye, hogy teljesen sebesre dörzsölte a csőrével a gerle szeme feletti részt. Itt döntöttem úgy, hogy odaadom a casanovát egy olyan embernek akinek több hullámosa van, köztük tojók is.

Jól eltértem a témától, a lényeg, hogy szerintem megpróbálhatod őket együtt tartani, elég hasonló a habitusuk meg az életstílusuk.

2015. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szeretem a történeteket!!!:)
2015. júl. 14. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!