Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék papagájt tartani...

Szeretnék papagájt tartani milyet javasoltok?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első madaram. Úgy gondoltam párban kéne tartanom őket mert amíg iskolában vagyok nincs senki otthon. Ha párban tartom őket akkor is fognak "érdeklődni irántam"? (ezalatt azt értem hogy jönnek e oda hozzám, meg tudom e őket simogatni vagy rászállnak a kezemre?) Kb mennyibe fog ez nekem kerülni? Hol érdemes megvenni a dolgokat, madarat/madarakat?

2015. júl. 28. 15:26
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Az árat nem tudom pontosan, de én hullámos papagájt javasolnék párban, vagy nimfát. De azt először inkább egyedül.
2015. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Én a hullámost ajánlom. Mindenképp párban, úgy is meg lehet őket szelídíteni, és a párban tartásnak sokkal több nyilvánvaló előnye van, mint vélt / valós hátránya. Egy kb. 100*50-es alapterületű, házilag készített / másodkézből vett / ilyen kalitkákat készítő embertől vett kaltikát ajánlok (én 12 ezerért vettem egy ilyet). A kalitkát még egy kicsit át kellett alakítanom (pl. házilag barkácsolt magfogó, bútor, amire tettem) + venni alapfelszerelést (etető, itató, minőségi magkeverék, madárhomok, fürtös köles, egy-két természetes anyagból készített játék) + persze a madarak ára, mindez nekem kb. 20 ezerben volt, a fenntartási költségei viszont alacsonyak, nekem havonta kb. 500 forintba kerülnek, minőségi cuccokkal ellátva. A madarakat érdemes tenyésztőtől venni, hogy tudd a koruk, a nemük, és csökkentsd a betegségek (akár genetikai, akár fertőző betegségek) esélyét. A többit vedd meg ott, ahol épp jobban jössz ki anyagilag (meg persze sokmindent házilag is meg lehet oldani)
2015. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Azt is számold bele, hogy hol szeretnéd tartani őket. Ha kicsi a lakás/szoba, akkor a zajszintet is kalkuláld bele, amit keltenek, mert utána jó ideig együtt kell élni velük (hullámos 10 évig él kb, míg a nimfa 20 évig is elélhet).


Jellemzően a hullámosok folyamatosan csicserésznek, be nem áll a csőrük. Főleg ha ketten vannak, egész nap közepes hangerejű csivitelésre készülj (ha az egyik pihen, a másik tutira dumálni fog, nincs megállás).


A nimfák kicsit nagyobbak, ezért a hangjuk is nagyobb, de ők cserében más természetűek. Csak akkor hallod a hangjukat, ha valamit akarnak (ekkor nagyon hangos visító hangot adnak ki, ami biztosan irritálni fog, ha egy kis szobában kell elviselned), vagy udvarolnak (ezzel nem lesz probléma, ez kellemes hangzású). Ha egyedül van és unatkozik/nem foglalkozol vele, akkor ezt a visító hangot gyakran fogod hallani, ami hosszú távon idegtépő (gyakorlatból mondom ezt). Ha ketten vannak (főleg ha pár) és nem hiányolnak semmit (kaja, víz, stb), akkor viszont csöndesebbek is tudnak lenni összességében, mint a hullámosok.


Attól is függ a választás, hogy mit szeretnél vele elérni/tanítani:


A hullámosok könnyebben megtaníthatók beszédre, nálunk mindenféle különösebb kényszer és edzés hatása nélkül megtanult 5-6 szót, nagyon aranyos volt (egyedül volt, hím).


A nimfák inkább füttyösek, tehát egy fütty dallamot képes minden további nélkül megtanulni, viszont a beszéddel nem nagyon boldogulnak.


Ha tanítani szeretnéd ilyen mókákra, akkor mindenképpen hím példányt vegyél, ugyanis ők azok akik a hangjukkal hódítanak, így fogékonyabbak is az ilyen tréningekre.


Ha érzékeny vagy a hangokra és kicsi a tér (nem tud hová elmenekülni ha felmegy a pumpa), akkora nimfánál nagyobb testű papagájt semmiképp sem ajánlok! Minél nagyobb annál hangosabb módon tud megnyilvánulni.


Ha párban tartod őket, akkor inkább egymással fognak foglalkozni(nehezebb tanítani is őket, mert menekülni fognak a falkaszellem miatt). Ez tény. Viszont kevesebbet kell foglalkoznod velük, mert maguktól is elvannak.

2015. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted egyet vagy kettőt vegyek (hullámosból), még iskolába járok szóval addig nem tudok vele foglalkozni amíg ott vagyok, és nem akarom hogy addig magányos legyen, de amint hazaérek egyből foglalkozni szeretnék vele. És nem kevés időt akarok vele tölteni hanem mondjuk naponta 3-4 órát akarok vele játszani, stb....
2015. júl. 29. 13:16
 5/38 anonim ***** válasza:
0%

Első papagájnak azt mondanám, hogy egyet vegyél és fiút (így jobb eséllyel meg fog tanulni beszélni). Ha minden jól megy és jó gazdi vagy, több mint tíz évig is elél egy hullámos.


Ha magányos, egy belógatható kis tükör segíthet ezen a problémán. Sokkal jobban fog kötődni hozzád, főleg ha tényleg napi 3-4 órát foglalkozol vele.


A hullámosok kis izgága őrültek. Készülj fel rá, hogy lépten-nyomon etetni fog magokkal, azaz csak próbálja, ami annyiban merül ki, hogy felöklendezi és ráköpi a körmödre :) Ő így próbál kedveskedni.


Amúgy meg a tükörrel fogja ugyanezt csinálni, ha nem vagy ott.


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj rám akár privátot is, szívesen válaszolok.

2015. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson tükröt betenni neki!

Mindenképp kettőt tarts, ne légy önző!

A társas viselkedés a papagájok lételeme, főleg a hullámosoké, akik több száz fős kolóniákban élnek. Ha nem is kezdetben, de legkésőbb ivaréréskor nagy eséllyel magatartási problémái lesznek. Téged tekint majd a párjának, ami abból a szempontból is problémás, hogy elvárja majd, hogy 0-24 órában vele legyél (ezen az oldalon is többen panaszkodtak már, hogy az egyedül tartott papagájuk nem hagyja őket kimenni a szobából sem, mert iszonyúan rikácsol, vagy támadja a többi családtagot). Másrészt az is jellemző a hullámosokra, hogy magukba fojtják a fajtárs hiánya miatt fellépő frusztrációt, szóval a rikácsolás meg a tolltépkedés még a jobbik eset, mert észreveszed, de az is lehet, hogy "csak" hamarabb hullik el, mint kellene. (És ha már "rád fixált", akkor már nehezen fogad el fajtársat, ha elfogad egyáltalán.)

2015. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Akkor most berakjak neki tükröt vagy sem? És ha úgy csinálnám hogy amíg megszok addig tükröt használok és miután megszokott veszek mellé még egyet? Bocsánat ha hülye ötletekkel állok elő de nagyon kezdő vagyok a témában.
2015. júl. 29. 17:05
 8/38 anonim ***** válasza:

Ne kérj bocsánatot, senki sem úgy születik, hogy minden tud és mindenki elkezdte egyszer valahol. Az, hogy kérdezel, kifejezetten jó, mert mutatja, hogy gondolkodsz és érdekel a dolog. Viszont a tükröt határozottan felejtsd el!!!

Én azt mondom, eleve párban vedd! Egy helyen összeszokott, együtt nevelkedő pár harmonikusabban kijön egymással. Így is lehetnek kezesek, legfeljebb tovább tart, de a papagájtartás amúgy is hosszú távú dolog. (7-10 év távlatából plusz-mínusz egy-két hónap nem számít)

A másik lehetőség (nem szerencsés, de elképzelhető), hogy veszel egyet (feltétlenül tenyésztőtől, hogy tényleg fiatal legyen), egy-két hónapig egyedül tartod és az alatt kezessé neveled, és legkésőbb fél éves koráig veszel mellé egy párt. Ezt azért én egyrészt elég önző dolognak tartom, (mert biztosan jobb a madárnak, ha párban van, elvégre meg is szakadhatsz, akkor is csak az igényeinek a töredékét tudod biztosítani, amit egy fajtárstól megkap) másrészt ott az összeszoktatás gondja, nem is 100%, hogy kijönnek egymással, ha nem, akkor plusz gond és vesződség.

2015. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom, hogy olvasd el ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6944401-erde..


Tükröt NE rakj be neki, a fajtársának fogja hinni, udvarolni fog neki, vagyis félig emésztett magokat öklendezik fel a tükörnek, de mivel a tükör nem nyeli el a magokat, a papagájnak vissza kell nyelnie azokat, amitől beggyulladást kaphat. Mivel hiába udvarol a tükörnek, de az nem fogadja el tőle a táplálékot egy idő után ingerült és agresszív lesz, előfordulhat az, hogy elkezdi védelmezni a tükröt és ha pl. benyúlsz a kalitkába, megtámadhat.


Ja, és párban könnyebben szelídülnek.

Írom, hogy miért.


Elterjedt tévhit, hogy csak az egyedül tartott madarak fognak szelídülni/beszélni tanulni. Ez az egykor tényként elfogadott feltevés sajnos igen sok papagáj életét tette tönkre. Az igazság azonban az, hogy az egyedül tartott madarak sokkal félénkebbek, mint csapatban tartott társaiak, hiszen a vadonban is a csapat jelenti számukra az egyetlen biztonságos pontot a ragadozók ellen; de ez a csapat így megszűnik, a madár pedig folyamatosan félni fog, ami nem előny a szelídítésnél/tanításnál.

2015. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Ezek a kalitkák jók lennének:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Vagy készíthettetsz itt is, egyedi méretekre:


[link]


Esetleg itt:

[link]


Egyéb apróságok ára, és beszerzése:


Magkeverék: [link] *Ez félre van feliratozva, ez igazából nem törpe, hanem hullámos papagáj magkeverék.

-Innen vegyük a négy kilósat.


Egyéb kiegészítők: Tálak 4x-egy magos, egy gyümölcsös-zöldséges, egy madárhomokos, egy vizes.

[link] -Innen a középső méretű, a 9cm átmérőjű.


Madárhomok: [link]

-innen is jó lesz a kisebb kiszerelés


Szépia: [link]


Fürdető: [link]

2015. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!