Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Furcsa a nimfapapagájom?

Furcsa a nimfapapagájom?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtam be egy nimfa papagájt,előéletéről nem sokat tudok elvileg 10 éves ,nagyon fél fúj de nem csíp,alig csipog,fütyül.Enni eszik de mióta nálam van megváltozott az ürüléke,eddig kicsit hígabb volt pl:mint a galamboké,most meg mint ha kis fehér sárgás tojások lennének.Beteg lehet vigyem dokihoz?Hogy barátkozzak meg vele jobban?
2015. aug. 12. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Mert ez a sárga tojás ürülék nem normális.
2015. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 éves már nem egy fiatal.
2015. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hullámos zabos eledel:vörös köles,sárga köles,zab.Ezt adták hozzá azt mondták mindig evvel etették mert a szotyit nem eszi meg.És semmi mást ezen kívül.
2015. aug. 12. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Na ez jó kaja neki, lehet akkor a stressz viseli meg.


Amúgy az enyéim is 10 évesek, az tény, hogy házsártosabb lettek mostanában, de szerintem azért meg tudsz majd vele barátkozni. Próbáld meg lekenyerezni valami finommal, amit szeret.

2015. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
zöldség,gyümölcs tényleg minden kilőve semmit nem evett meg.Benyúlok a ketrecbe fúj ott tartom a kezem akkor csak nézelődik de semmi.nem szeretném még jobban megijeszteni.Fütyülök neki nagyon ritkán reagál.
2015. aug. 12. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Először kívülről próbáld kajával kínálgatni, ne nyúlj be. Aztán szép fokozatosan benyúlhatsz. Először csak az ajtót nyitod ki és ott adsz neki kaját...aztán mehetsz beljebb. Mikor a kalitkában rálép az ujjadra, az már tökéletes :D Utána megpróbálhatod megsimogatni is, de az se fog elsőre menni :D


Próbálkozz több gyümölccsel, az enyémek is szinte az összeset utálják,de van pár amit megesznek.

Ha nagyon nem megy, akkor próbáld a zabbal. Azt úgyis megeszik. Tudom nem nagy a csábítás olyankor :D de ha már látja, hogy kaja van nálad mindig, előbb-utóbb csak rájön, hogy nem akarsz rosszat.


Szotyiba a feketét nem eszi meg? mert akkor próbálkozhatsz a csíkossal. Az nagyobb is, könnyebb kínálni.

2015. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
próbálok türelmes lenni gondolom nem egyszerű neki se fölleg hogy nem fiatal.A szotyi egyik se jött be neki salátalevelet, sárgarépa zöld levelét, reszelt nyers sárgarépát, almát, körtét mindent próbáltam.
2015. aug. 12. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálj édesebb gyümölcsöket. Nálunk a szőlő (mag nélkül), dinnye, barack (héj nélkül), ringló, cseresznye ilyenek a nyerők. Ezeket kétpofára eszik :D

Amiket felsoroltál, azok közül egyiket se szeretik ők se, csak fintorognak. A répát eszik egyedül, de azt is párolva.


Szerintem ne add fel :) Tényleg türelem kell hozzá, de előbb utóbb szerintem fogsz találni olyat amit megeszik :)


Meg még egy "trükk", én úgy szoktam megkóstoltatni velük új dolgokat (mert először félnek tőlük), hogy úgy csinálom mintha enném, jó nagyokat csámcsogok is :D. Akkor kíváncsi lesz, hogy mi az, mert azt már tudja hogy kaja :D Utána már nem fél tőle.

Nem tudom, hogy a te maradnál ez pl. mennyire válna be, de azért leírtam :D

2015. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm megpróbálom első madárkám minden tipp tanács jól jön :) bár már rengeteget olvastam.
2015. aug. 12. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!