Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Igaz-e, hogy az énekes madarak...

Igaz-e, hogy az énekes madarak tanulékonyabbak?

Figyelt kérdés
Valaki tud-e többet erről a témáról? Valahol hallottam, hogy az éneklő madarak könnyebben tanulnak, mint nem énekes társaik. Sajnos, nem találtam ehhez anyagot. Ha valaki mégis tudna segíteni, nagyon örülnék. Előre is köszönöm!

2015. aug. 13. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában nem tudom, de az közismert, hogy az egyik legértelmesebb állat a világon a szarka. Sok tekintetben a főemlősökhöz (csimpánz, gorilla, orangután) hasonló intelligenciával rendelkezik. Változatos eszközöket használ; fejlett emlékezettel rendelkezik; képes hangokat utánozni, akár még az emberi beszédre is megtanítható; vadon összehangoltan, csapatban vadászik; a zsákmányt tudatosan elosztja, és előrelátóan félre is tesz belőle; képes felismerni saját magát a tükörben, ami egészen egyedülálló és ritka még az emlősök között is.
2015. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A lényeg az, hogy hallottam valahol, miszerint az énekes madarak (pacsirtáék, rigóék) stb tanulékonyabbak, mint a többi.

Mivel csak hallottam, de nem találtam ilyen irodalmat, nem tudom, hogy mennyire valós az állítás. Ha találnék legalább két írást, amely nem ugyanazt mondja, hihetőbb lenne. Kár, hogy nem találtam.

Hátha tud valaki segíteni!

2015. aug. 13. 14:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem a világon az egik legokosabb madár a holló/varjú/csóka/szarka ezek közűl ink. a csókát válaszd! :)
2015. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!