Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kezdjem el kézhez szoktat...

Hogy kezdjem el kézhez szoktatni a hullámos papagájomat?

Figyelt kérdés

Ma van a harmadik nap, hogy velem van. Egyenlőre egyedül tartom, s majd elválik mikor lesz neki társa, ha lesz, de most nem ez a fontos... Egy évnél fiatalabb, így gondoltam ez lehet annak oka, hogy amiket olvastam nem nagyon vált be idáig.. És aggódom érte, mivel csak a rúdon ül. Tegnap hatalmasra nőtt a begye, gondoltam lehetséges az, hogy unatkozott ezért evett, és estére kivettem a kalitkájából a kaját.


És ezért szeretném minél előbb kézhez szoktatni, hogy utánna tudjak vele foglalkozni, és kevesebbet unatkozzon!



2015. aug. 14. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Eloszor kesztyube vedd ki es minden nap egyre tobbszor aztan amikor mar baratsagos leveheted a kesztyut. (Ne gumikesztyuvel mert ha megcsip akkor az atszakad) Amugy hogy ne erezze magat egyedul tegyel be neki tukrot , de ezt valoszinuleg tudod 😉😉😉
2015. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de A kesztyűről azt hallottam, hogy utána ha leveszem kezdhetem előről az egészet, mert utána a kezemet kell megszoknia... és nem szeretném kínozni szegényt azzal, hogy kergem a kalitkájában... :\
2015. aug. 14. 13:13
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de A kesztyűről azt hallottam, hogy utána ha leveszem kezdhetem előről az egészet, mert utána a kezemet kell megszoknia... és nem szeretném kínozni szegényt azzal, hogy kergetem a kalitkájában... :\
2015. aug. 14. 13:16
 4/11 A kérdező kommentje:

Mivel ha benyúlok ( hála az égnek most már csak ritkán ) akkor is elkezd össze vissza repkedni! Ha meg közelítek hozzá a kezemmel, akkor pláne!


Várok további tanácsokat! Nagyon jó gazdája szeretnék neki lenni!És lehetőleg minél előbb! ( azért mert nyár végén megyünk haza Budapestre és akkor át kell valahogyan telepíteni a kisebb kalitkájába!Igaz ez még odébb van, de Budapesten mikor suli lesz, nem tudok róla annyit mint most a nyáron és szeretném kihasználni!

2015. aug. 14. 16:03
 5/11 A kérdező kommentje:
nem tudok róla annyit gondoskodni*
2015. aug. 14. 16:05
 6/11 anonim ***** válasza:

A papagájod megszelídítése nem kis időt és türelmet igényel,de ha elnyered bizalmát, érzed majd,hogy megérte a fáradtságot. :)


Lassan , megfontoltan vágj bele.

Kezdetben meg kell neki mutatnod,hogy nincs oka félnie a kezedtől.

Ne nyúlj felé!! Semmi hirtelen mozdulat! Szépen,óvatosan helyezd be a vizet és az élelmet a kalitkájába etetésnél.

Időnként adj neki almát vagy más ízletes csemegét,aminek biztosan örülne. Próbálkozz közvetlen neki nyújtani az eleséget. Ha kezdetben nem fogadja el, nem baj. :)

Ha már a tenyeredből eszik,megpróbálhatod megsimogatni is. Kicsit megcirógatni az ujjaddal! (: Ezt követve akár már kézbe is veheted.

Persze mindez nem egy nap leforgásával fog megtörténni. Sok sikert! :D

2015. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Agyf-szt kap az új madár ha közelítenek felé. Nekem most a nőstény szintén 3. napja van itt, eszem ágában sincs hirtelenkedni, meg ilyenek! Kinyitom a ketrecajtót, megugrik a pulzusa egyből, figyel, szemei kocsányon, guvaszt, hogy mi lesz most, de már nem kezd el röpködni, mert tudja h nem lesz nyakkitekerés stb. SZép lassan pl óránként kicsit benyúlni, betenni a kezet, nem közelíteni felé. Aztán kivenni. Lassan picit megmozdítani mert a kéz nem fog örökké mozdulatlan lenni így egy-egy nagyon lassú mozdulat, szokja, ha látod h retteg, akkor kivenni a kezet, lassan, és szépen fokozatosan. Nem a riogatás a cél, hanem h észrevegye, nincs veszély. Mindig pár centivel közelebb. Tegnap este a pici lábát megsimiztam, engedte bár utálta. Ma délután a tollacskáját is megsimiztam a begyénél, és engedte. Ki tudja, holnap milyen lesz hangulat. :)

Sok sikert, nem szabad sürgetni semmit.

2015. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! Es most mar kevesbe felenk, folyton csipeg, es mar"beszelgetunk" is. Igaz, nekem meg nem engedte, hogy megsimogasam, de most mar szerintem eljon ennek is az ideje!
2015. aug. 15. 08:41
 9/11 papagájimádó200 válasza:
Én először azt tanítottam meg a papagájomnak hogy üljön fel egy fakanálra mivel félt a kezemtől.És közben azt mondtam neki:Fel!Ha nem ül föl elsőre nem baj.Finoman hozzá kell nyomni a hasához a fakanál nyelét és mondani:Fel!.Ha ráül meg kell dicsérni.Ha meg neki másnap vagy harmadnap megpróbálhatod először megsimogatni majd az ujjadra ültetni.
2015. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úr Isten! #9-es full hülye vagy! Amiket felsoroltál az mind tévhit! A kesztyű tök fölösleges! Nem csíp olyan nagyot. A tükörtől meg megvadul.
2020. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!