Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Depressziós a hullámos papagájom?

Depressziós a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
4 napja hoztuk el a tenyésztőtől ott sok madár között volt kezdem sajnálni mert kiszakítottuk a megszokott környezetéből mert alig csipog:((((pedig raktunk be neki csengőt hintát tükröt is dumálgatunk neki de alig alig csipog megszokik nálunk?
2010. márc. 10. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy megszokja. Beszélgess hozzá, csacsogjál neki. Meglásd milyen aranyos lesz!
2010. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jaj remélem:)
2010. márc. 10. 10:14
 3/11 anonim válasza:

Bárcsak a mi madarunk is ilyen csendes lenne...


A tükörnek meg néz utána, nem biztos, hogy jó ötlet. Amúgy az is számít milyen madár, ha megmondod, talán tudok mondani valamit.


Biztosan megszokja idővel. Ha ügyesen nevelitek, tenyérbe mászó állatka lesz, de kemény munka árán csak :)

2010. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Húú, bocsi, látom a címben benne van a fajtája. Az előbbi voltam :) Szóval próbáld kézből etetni, hogy tartod neki a kaját. Hosszú és fáradságos folyamat, de így meg lehet szelídíteni Beszélj hozzá, engedd ki de mindig figyeld mit csinál.


A kaja is sokat sámít, vitamin hiánytól is lehetnek gondjai.

2010. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
próbáltam neki répát adni de nem nagyon szerette meg van neki magokat kapja ezen kívül olvastam hogy zöldség gyümi saláta mehet neki.gyanús nekem is a tükör előtt sokat ül lehet kiveszem és nem adom oda neki.magyarázott ma egy kicsit de nem sokat pedig nagyon édi:)egészségesnek néz ki amúgy..ki engedjem egy kicsit repülni a szobába????
2010. márc. 10. 13:54
 6/11 A kérdező kommentje:
most eszeget:)én már énekeltem is neki meg amit el lehet képzelni de szerintem már hülyének néz állítom:)
2010. márc. 10. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:
ha lehet a csengőt meg a tükrött vedd ki :S nem ajánlatos nekik mert meg "hülyülnek". inkább tudd meg mihamarabb a nemét és vegyél neki egy ellenkező nemü párt . mert ha him a papagájod és a tükör fenn van meglehet rá az esély hogy elkezdi a tükörben lévő mását etetni és éhen halhat , a hinta maradjon . a reptetést meg minden nap kell kicsi mozgékony kell neki a repülés. ja és csak is akkor engedd ki ha rá ül magátol egy botra vagy az ujjadra mert ha ki engeded vissza is kell tudni rakni csak ne kergesd agyon vissza.
2010. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az a legjobb, ha idővel megtanul magától visszamenni a helyére (pl éhes vagy szomjas). Így nem éri stressz, hogy kergeted. Szerintem Szombat vagy Vasárnap reggel engedd ki, hogy legyen energiád és figyelmed rá.
2010. márc. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat megpróbálom majd kiengedni ma már egész aktív volt magához képest.:)fa forgácsot rakjak a kalitka aljára?
2010. márc. 11. 13:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne forgácsot tegyél alá! A madaraknak homok kell ahhoz, hogy a kis magvakat összezúzza a begyében! Állatkereskedésben vegyél neki kifejezetten hullámosnak valót! A forgáccsal nem sok mindent tud kezdeni, max hempereg benne, de homok mindenféleképpen kell neki! Nem drága, én 2 kilósat szoktam venni és 1-2 hónap után fogy csak el!
2010. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!