Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Holnap veszek 1 hullámos...

Holnap veszek 1 hullámos papagájt. Mire készüljek?

Figyelt kérdés
-Mennyi idő alatt válnak kezessé? -Hogy tegyem kezessé? -Ha elég türelmes vagyok hozzá megtanulhat beszélni? (Nem mindenképpen akarom megtanitani. A nevét akarom csak) -Hány évig él? -Ha lesz egy olyan fél méter magas 30 centi széles és 30 centi hosszú kalitkája és egy oduja az elég neki? UI. : Azért nem veszek kettőt mert mikor kicsi voltam volt 2 papagájom 1 lány és egy fiú. A fiút bírtam a lányt kevésbé. És mikor párosodtak a lány megölte a fiút utána a lány meghalt utána a kicsi. Sirtam sokáig. Sokat fogok vele foglalkozni nem lesz magányos. A Szotyi vagy a Kokó nevet ajánljátok?
2015. aug. 25. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdéseid alapján egészen őszintén egyelőre neked nem ajánlok papagájt. Holnap biztos nem, hiszen megfelelő felszerelésed sincs!

- MUSZÁJ kettőt tartani. Vegyél együtt nevelkedett egynemű párt - ha biztosra akarsz menni, két hímet, és akkor ki fognak jönni egymással. (Nekem is megölte a két pintyem közül a nőstény a hímet, ez olykor előfordul, d ez benne van a pakliban, ettől még nem volt kérdés, hgy két papagájt veszek. Hacsak nem leszel vele 0-24-ben, akkor igenis magányos lesz, stresszelni fog. Vagy te fogsz stresszelni, ha ivaréréskor téged választ párjául (rád fixál), és az életben többé nem lesz nyugodt 5 perced tőle.

- 30*30 cm alapterület??? Ez ugye csak valami nagyon csúnya vicc??? Ebben még a szárnyát sem nyújthatja ki, nemhogy repülni tudjon legalább pár szárnycsapást! Tenyészkalitkának is minimum 60*40-eset szoktak ajánlani, pedig abban is csak ideiglenesen van az állat! 100*50-es alapterületű kellene egy párnak. (A magasság a legkevésbé fontos, a hossz számít igazán, a mélység is csak annyira, hogy kiterjesztett szárnyakkal elférjen. Szerintem 80*40-es alapterület alatt nem érdemes hullámosnak kalitkában gondolkodni.)

- 7 évig mindenképp élnie kellene.

- A hangutánzó képessége egyedfüggő, ez lutri, megtanulhat, de erre nincs garancia.

- Úgy 1-2 hónap alatt kézhez lehet szoktatni. Ülj a kalitka mellé vagy csak tegyél-vegyél a szobában az első naptól fogva, hogy megszokják, hogy ott vagy, és része vagy az új környezetnek. Beszélj hozzájuk sokat. Kerüld a hirtelen mozdulatokat. Nyúlj be a kalitkába, próbálj kézből ajánlani pl. fürtös kölest. Nyújtsd ki az ujjad, hogy rálépjen. Légy nagyon türelmes és kitartó!

Olvass sokat! Keress rendes felszerelést! (Másodkézből remek kalitkákat lehet egészen jó áron venni.) Keress egy közeli tenyésztőt, onnan válassz madarakat. Jobb, mint állatkereskedésből, mert tudhatod, hogy

- fiatal állatot kapsz

- nem beltenyésztett

- nem szedhetett össze valami nyavalyát a boltban

- kérhetsz szakértő segítséget akkor is meg később is, ha valami problémád lesz

2015. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kössz...... Naponta tudok déltől egészen hajnali 1 ig vele lenni.... Aztan alvás és 6 kor kelek.... Csak ilyenkor lesz egyedül mert 7 kor indulok meloba é de. Meg szüleimnél élek így anyum tud 12 óráiv vele lenni...vagyis hát legalább látja... Van felszerelésem.... Van nagyob kalitkám.... Ugyhogy meglesz neki minden.
2015. aug. 25. 18:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és tenyésztőtől veszem
2015. aug. 25. 18:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja es bocs fel meter szeles a kalitka.... Csak mar faradt voltam mikor kiirtam
2015. aug. 25. 19:01
 5/5 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
Szia.Amilyen sokat foglalkozol vele,attól függ hogy mikor válik kezessé.Én is ajánlom neked a két papagájt,de ezt te döntöd el.A kezessé tételéhez szükséges hogy naponta beszélj hozzá sokat,próbáld neki a kezedből adni neki egy kis rágcsát,vagy próbáld az ujjadra ültetni.Igen ahhoz rengeteget kell hozzá beszélni és talán sikerül neki megtanulni talán nem.Én nekem is Kokónak hívják,de átneveztem Pityura.
2015. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!