Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hullámos papagájom van,...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Egy hullámos papagájom van, és ha vennénk hozzá még egyet akkor szelídebb lenne? Akinek kettő van az mit tapasztalt?

Figyelt kérdés
Van egy fiú egy éves kék hullámos papagájom,és szeretném ha nem unatkozna,és ha szelídebb lenne.Én nagyon örülnék neki ha ezzel boldoggá tudnám tenni hogy veszek neki egy társat,csak szeretném hogyha szelíd lenne,mert még nem az,mert fél.Naponta többször megyünk el mellette,szóval nem egy ilyen szűk helyen van,a ketrec is megfelelő,hogy vegyek neki társat,szoktunk hozzá többször beszélni,szoktam neki fütyülni,meg néha be is szoktam hozzá dugni a kezem,de még mindig fél.Tudtok nekem segíteni?Hogy szelídebb lenne e?

2015. aug. 26. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is csak egy van, és elhiszem, hogy szeretnéd boldoggá tenni, de nagyon sokan írták, hogy nagyon szelíd volt a papagájuk, és vettek neki egy társat, hogy ne unatkozzon, és vadabb lett. pl. nem ijedt meg a gazdájától jobban, de nem ment a gazdájához, mert el volt foglalva a párjával... :(
2015. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 papagájimádó200 válasza:
61%
Ha veszel neki társat nem lesz szelidebb viszont unatkozni sem fog.Bár ha veszel neki egy tojót nincs kizárva annak az esélye hogy páro
2015. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Szelídebbnek szelídebb lesz, de valószínűleg nem lesz kezesebb.

Tehát nem fog "rád fixálni", ami ivarérés után pokollá teheti a gazdi életét (és természetesen a papagájét is). És nem fogja folyton a párját hívni hiába, tehát csendesebb lesz valamivel.

Viszont természetesen a párjával lesz elfoglalva, ami JÓ, ő így lesz boldog!

Kezesebb akkor lehet, ha a párja könnyebben szokik kézhez. Ha az új papagáj bizalmát el tudjátok nyerni, akkor lehet, hogy látni fogja rajta, hogy nem vagytok olyan ördögtől valóak:))

Egy éves korára már bőven kézhez kellett volna szoknia, így ha eddig nem nyertétek el a bizalmát, akkor semmit sem veszthettek azzal, hogy kap egy társat.

2015. aug. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért akarja sok gazdi elérni, hogy a papagája teljesen ingermentes, állatkínzással egyenlő környezetben éljen, azt pedig végképp nem, hogy miért várják el, hog az ingerszegény környezetben tartott, unatkozó, frusztrált papagáj könnyebben szelídüljön. ( ez nem a kérdezőnek szólt)

Az, hogy a madár nem tudja a szociális szükségleteit egy fajtársával kielégíteni, nem jelenti azt, hogy egy embert rögtön a fajtársaként fog kezelni, és szelíd lesz. Azt, hogy egy papagáj kivel/milyen fajú állattal fog rögtön a fajtársaként viselkedni a fiatalkori bevésődés határozza meg, amin pedig már rég túl vagyunk.


Sokan érvelnek azzal, hogy ha a papagájt, inger

2015. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mentes, unalmas, természetellenes környezetbe helyezünk, csak akkor fog ránk figyelni, egyébként a fajtársaival/játékaival van elfoglalva.


EZ EGY BAROMSÁG


Attól függetlenül, hogy egy papagáj megfelelő körülmények között van egy fajtársával, vagy egyedül van, így is-úgy is max 10 percig fog rád figyelni.

Egy papagáj figyelmét ezer olyan dolog is teljesen lekötheti amit mi nem is veszünk észre, de ő felfigyel rájuk.


Azzal, hogy minden szórakozási lehetőséget elveszel tőle, és teljesen természetellenes környezetbe helyezed, nem fog jobban figyelni rád, inkább félni fog, stresszes lesz. A vadonban a hullámos papagájok ezrével élnek együtt, és a fajtársaik nélkül nem érzik magukat biztonságban.

Ha egyedül tartasz egy hullámos papagájt, akkor megszűnik a számára védelmet jelentő közeg, és félénk lesz, ami nem előny a szelídítésnél.


Az én hullámos papagájomnak nagyon sokat használt egy társ, sokkal bátrabb lett, gyakrabban jött oda a kezemhez.


Ha egy papagáj 3-4 hónapnál tovább egyedül van, nagyon súlyos mentális viselkedéroblémák alakulhatnak ki nála. Lehet, hogy te nem is látod, de ő szenvedni fog az egyedülléttől.


Mindenképp vegyél neki párt.

2015. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!