Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kell tennem ha hullámos...

Papagájimádó200 kérdése:

Mit kell tennem ha hullámos papagájt szeretnék a késöbbiekben? Mik a legfentosabb lépések?

Figyelt kérdés
Várom a válaszokat.
2015. aug. 27. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit furi ez a kérdés nem nagyon értem bár 13/lány,de mindegy leírom az enyémenek mire volt szüksége.

Először is kalitkára. A minimum méret szerintem 70cm hosszú,45cm széles,40cm magas.

A kalitkában legyen: 4db tányérka. Egyikben a fő eleség (magkeverék) legyen,másikban zöldség gyümölcs, a neten olvashatsz utána hogy milyen gyümit adhatsz neki,aztán az egyik vizes az utcso pedig homokos legyen. Vehetsz neki fürdetőt is lehet h szeretni fogja! Az etetése egyszerü heti 3x gyümi meg zöldség IS, az alap kaját boltban megkapod. Nasiként fürtös kölest adj.Vigyázz nagyon szereti es az enyéb felzabálta egy óra alatt :D

2015. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja igen előző vagyok,madárhomokot is vegyél neki vagy szedj apró köveket hogy megehesse ez segít neki az emésztésben! Játékokat házilag csinálhatsz, az sokkal jobb mint a bolti! Adj egy email cimet átküldök pár papagájjátékos képet amit én csináltam!! :)
2015. aug. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb dolog: párban vedd őket. Az egyeddüli tartásnak csak hátrányai vannak.


A második a kalitka. Itt elég eltérő véleményeket lehet olvasni, de egy ilyesmi méretű már-napi kiengedés mellett-jó.:

[link]


Vagy ilyen:

[link]

A 70x40x70cm-es méret már megfelelő.



A lényeg, hogy minél nagyobb legyen, és ha a költségvetésbe kicsit több is belefér, akkor ajánlok egy szobai röpdét.(ezt akár ti is elkészíthetitek)


A kalitkába tegyél autóúttól messze lévő, nem permetezett, nem csonthéjas gyümölcsfaágakat, jobb bolti/házi játékokat. (NO tükör, NO csengő, NO színes műanyag vacakok)


Versele-Laga hullámos papagáj magkeverékkel etess, ezt egészítsd ki naponta zöldséggel-gyümölccsel, kölessel.


(Soha ne adj nekik boltban kapható mézes rudakat, rosszat tesz nekik, és gyakran romlottak!)


Vegyél még nekik: szépíát, fürdetőt, madárhomokot, tálkákat.

2015. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!