Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mekkora röpdét érdemes építeni...

Papagájimádó200 kérdése:

Mekkora röpdét érdemes építeni? Körübelül mennyi pénzbe fog kerülni?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos papagájom és szeretnék neki építeni röpdét.Viszont nem tudom mekkora legyen és mennyibe fog kerülni?Miből csináljam az alját?
2015. aug. 28. 12:02
 1/5 Gyenge Judit ***** válasza:
Szia 2-m hosszú jó neki.
2015. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az mennyibe fog kerülni?
2015. aug. 29. 19:30
 3/5 anonim válasza:
kb. 1200-1500 forint nem én de rokonom vett és ezt az árat mondta nekem!!
2015. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(Ugye kültéri röpdére gondoltál?)


Egy négy köbméteres (2x1x2m) röpdét nagyon sok féle módon, kivitelezéssel, anyagból, tartozékokkal meg tudsz építeni, ezért az ára kb. 15-120.000 Ft között van.


A legolcsóbb megoldás, ha veszel néhány vasrudat/rossz minőségű falécet/hulladékanyagot, benyomod ezeket a földbe, és gyorskötözóvel ráerősíted a legolcsóbb egyszer horganyzott drótfonatot, ajtót pedig csak vágsz rá, és a kivágott drótfonatot egy oldalon gyorskötözővel rögzíted.


Ezt akár 10-20.000Ft-ból is ki tudod hozni.


De ez a megoldás ronda és praktikátlan, nehezen kezelhető.


Valamivel jobb, ha fakeretet készítesz a röpdének, és arra szögeled/tűzöd rá BELÜLRŐL a dróthálót, a röpde tetejének felét pedig jól kezelt (lazúrozott) fával feded be, a másik felét pedig drótfonattal. Az ajtónak készíthetsz színtén fakeretet, amit zsanérral rögzíthetsz.


Nem árt vakondhálót készíteni/lebetonozni/kültéri beton járólappal/térkővel befedni a röpde alját, nehogy a ragadozók beássanak, vagy esetleg a madarak kijussanak. (fordult már elő)


A lebetonozás/valamilyen anyaggal kirakás azért is jó megoldás, mert így magas nyomású vízsugárral pl. slaggal könnyen fel tudod takarítani a maghéjakat, ürüléket, gyümölcs-zöldség maradványokat.


Télire a röpde különböző anyagokkal való körbetekerésével segíthetsz átvészelni a madaraidnak a telet, de biztosabb, ha szendvicspanelból készítesz/készíttetsz nekik védőházikót. Szendvicspanelnak kb. 3500Ft m2-e, minőségtől és vastagságtól függően.


Talán a legbiztosabb, stabilabb, és időtállóbb megoldás, ha táblás rácsból hegesztetsz/hegesztesz röpdét. Viszont a táblás rácsnak m2-e kb. dupla annyiba kerül, mint a drótháló, és sokszorosan többe, mint a drótfonat.


Ha nem vagy biztos abban, hogy meg tudod csinálni profira a röpdét, szerintem csináltasd vele: [link]


Egy négyszögletű, 2x1x2m-es röpdét, minőségi anyagból szerintem 70-80.000Ft-ért megcsinálna.

A röpde alját pedig amint mondtam, Te házilag térkővel, járólappal befedheted.


De az is megoldás lehet, ha tőle megrendeled az anyagot, és egy jobb bádogossal összehegesztteted. Talán úgy egy kicsivel olcsóbb.

2015. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A másik felét pedig drótfonattal-bocs, dróthálót akartam írni
2015. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!