Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tojó pintyem nem tud megtojni?...

Tojó pintyem nem tud megtojni? Esetleg hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy pintypárom. Egy tojó és egy hím. Nem a legfiatalabb pár már, kb 7-8 éve vettük meg őket. Azonban 3 napja a tojó furcsán kezdett el viselkedni, és azóta is tart nála ez az állapot.


3 napja arra lettem figyelmes, hogy lehunyt szemmel gubbaszt a kalitka alján felborzolt tollakkal. Azóta ez nem változott, csupán a helyeket váltogatja, illetve néha még a fejét is a tollai közé fúrja. Néha oda-oda repül az etetőhöz és szemezget belőle, inni viszont rengeteget iszik. Mióta észrevettem nála ezt a viselkedést az itatójukba vitaminos cseppeket töltök, illetve a magvaikhoz is vettem az etetőbe vitaminos eledelt. Néha csinál furcsa dolgokat, pl. lerepül a kalitka aljára (ami újságpapírral van kibélelve), és kicsit tépkedi az újságpapírt. Az itt olvasottakból arra következtettem, hogy esetleg nem tud megtojni. Már kétszer kivettem a kalitkából, finoman simogattam, próbáltam tojásokat kitapogatni, azonban nem tudom hol keressem, illetve ha valamit kitapintottam, akkor az a tojás(ok) volt-e. Nagyon szeretnék rajta segíteni, borzasztó látni szenvedni, kérlek adjatok tanácsokat!


Ráadásul a problémát fokozza, hogy a hím folyamatosan bántja, tépkedi. Erre esetleg valakinek van tanácsa?


Előre is köszönöm!



2015. aug. 28. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidd el az állatorvoshoz.

Lehet a hím verte meg és amiatt van rosszul.

2015. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Miviv válasza:

Nem lehet h tojás visszamaradása van?

[link]


itt meg tudod nézni h az-e, elég hasonlók a tünetek,mint amit te írtál

2015. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!