Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt szeretnék...

Hullámos papagájt szeretnék tartani a saját szobámban, ahol alszom. Mennyire hangos ez a madárka éjjel? Lehet tőle aludni? És könnyen kézhez szokik?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 18:15
 1/5 anonim válasza:
nyilván ott tartod ahol csak kedved tartja igazából annyira nem jó hogy ott tartod mert ahogy te alszol és veszed a levegőt és a papagáj éjjel megrázza magát ezért a toll meg minden a szádba vagy orrodba mehet és ez akár betegséget is tud okozni. de bevallom én is a szobámban tartom és éjszaka egyáltalán nem hangos sőt csendben van ő is alszik ugyanúgy mint te csak állva. amikor én lekapcsolom lefekvés előtt a szobámban a villanyt kiad egy halk hangot (nem mindig) utána lehet tőle aludni bár amikor én szoktattam magamhoz mindig a hasához tettem a kezem és próbálgattam hogy rámegy-e de kis gyakorlással végül sikerült...és ezt sokan írták is itt az oldalon is...tehén én most őszinte leszek: én is innen néztem a dolgot de visszatérve éjjel nem hangos mert alszik, lehet tőle aludni, és nekem igencsak hamar kézhez szokott!!
2015. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de készülj fel, hogy reggel elég korán kelt (főleg nyáron). De én kifejezetten örülök neki, sokkal jobb, mint vekkerre ébredni:)
2015. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggel ahogy a nap fel kell, ő is, és az enyém régen, hatalmas csipogásba kezdett. Erre a gyógyszer: lehúzod a redőnyt, és addig alszik, amíg te. De amíg nem ismerte meg a szobádat, lehet első éjszaka nem tudsz tőle aludni, mert össze-vissza mászkál a kalitka oldalán, és az zörgésbe kezd. Lehet nem így lesz, egyed függő, de az enyém ezt csinálta. ( Első este fél háromkor már nem bírtam tovább és kivittem a nappaliba :)


Egyébként lehet tőle aludni! És nekem már egy hónapja nálam van és még nem szelidült meg, de szerintem azért mert még nagyon fiatal.


Sok sikert! :)

2015. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne tartsd egyedül, szüksége van fajtársra is.

Nyugodtan tarthatod a szobádban, ha van redőnyöd, akkor veled kel, ha nincs, akkor a napsugarakkal. Az első pár éjszaka még lehet nem találja a helyét, figyelj rá. Néha előfordul, hogy éjszaka hirtelen felébrednek és mondjuk leesnek az ágról, erre mindenképpen figyelj.

A kézhez szoktatás sok türelmet igényel, de a különböző csemegék nagyon hasznosak. A lényeg, hogy sokat foglalkozz a madaraiddal.

2015. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem ketten vannak, és időnként elkezdenek repkedni, azért, mert valami megijeszti őket... De ezen kívül elég szépen alszanak egész éjjel :) Reggel tényleg húzd le a redőnyt, ha nem akarsz akkor kelni, mikor a nap :D
2015. szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!