Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A verebek barátságos állatok?

A verebek barátságos állatok?

Figyelt kérdés
lehet tanítani? megfogni? nevelni?

2015. aug. 30. 18:39
 1/3 anonim válasza:
Nem hiszem. Nem olyanok mint egy kutya. Nekik szabadság kell. Elégedj meg azzal, hogy télen kirakat madáretetőt, és ott figyeled őket
2015. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg Hitckockot!

:-)

2015. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A verebeket nem ismerem közelről, de a galamb az támad, ha elég bátornak nevelted és megtanulta, hogy soha nem bántod semmiért, sőt a kedvében jársz mindig mindennel.


Pl a fiú galamb vadul védi a fészkét, az enyém ilyen.

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo


Itt csak nagyon finomkodik, van amikor úgy morog közben mély torok hangon, mint egy mérges kutya amikor nekem jön. Igaz utána, ha távolabb viszem a fészektől, akkor önfeledten össze puszizkodunk mint ha csak játszott volna. A fészkét nagyon védi, sőt ki is szokott utána zavarni a szobából. Addig fut utánam, amíg ki nem megyek, én meg eljátszom, hogy elfutok előle. Persze ha nem akarok éppen kimenni, akkor csak próbálkozik. De én szeretem elhitetni vele, hogy ő az erős mindenkit legyőző kisgalamb akinek hatalma van. Attól bízta el ennyire magát. :) Imádom őt.


Egyébként akkor van esélyed leginkább felnevelni egy állatot, ha kiskorában nem tanulja meg a szüleitől, hogy az embertől félni kell. Hatalmas szeretettel kell nevelni, mindent meg kell adni neki, mint ha saját gyereked lenne, akkor ilyen lesz, mint az enyém. Persze ő sem mindig támag, Van amikor oda veszem magamhoz és hozzá bújok az arcommal. Akkor oda fordítja a csőrét és becsukja a szemét és örül, hogy szereti őt a gazdija. Imádja ha simogatom, de nem mindig. Sokszor oda heveredik a lábamhoz vagy mellém és teljesen elterül és álmosan pislog rám, közben alszik egyet kettőt.


Van egy másik galamb, amit ő fogott magának. Az egy kislány, aki kint nevelkedett. Az elég vad és félős, pedig már néhány éve itt van nálunk. Időnként ode jön hozzám és lefekszik az is, hogy simogassam, közben harapdálja finoman a kezem. Általában a kisujjam szokta megfogni és én meg turkálom a tollait ahogy látom, hogy tetszik neki.


Szóval aranyos kis jómadarak ezek. :)

2015. szept. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!