Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájomnak enyhe gondjai...

A papagájomnak enyhe gondjai vannak. Megoldás van-e rá?

Figyelt kérdés
Helló. Van 2 hullámos papagájom, még szokják a környezetet mert nemrég hozták ide. Mostanában este egyre többet vergődik repked össze-vissza a ketrecében. Gondolom csak a sötéttől fél de ezt lehetne orvosolni valahogy? Ronggyal letakarni a ketrecet "odut" tenni a ketrec egyik ajtajára vagy mit kell ilyenkor csinálni? Szeretnék aludni is.. Meg nem szívrohamot kapni azért mert vergődik.. Egyébként a nőstény papagáj fél. A hím, az tőlem fél :D Fényeket nem szeretnék égve hagyni. Nah tehát megoldál van-e rá? Vagy ha nincs akkor magától megfogja szokni ezt? Köszönöm a válaszokat.

#papagáj #gond ##nemtokaludni
2015. aug. 31. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Odút helyezz el,vagy valami kartonkuckó,vagy fészket itt elbújhat biztonságban érezi magát! :-)
2015. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Odut CSAKIS AKKOR ha kismadarakat akarsz :) De szerintem ha most szokják az új helyet akkor nem a szaporodás lesz a fő vágyuk. Nem fognak oda elbújni csak max fészkelni.

Másik: Mikor röptetted őket? ... ezek szeretnek repülni, ahol voltak előte, biztosan rendszeresen repültek és most kell a mozgás, hiányzik. Másik ötlet: sokkot kapnak 1-1 hangtól, mozdulattól és reflexszerűen menekülni próbálnak. Este letakarnám a kalitkát a helyedben (úgy hogy kapjanak levegőt de ne lássanak semmi mozgást), reggel le, és mindenki aludni fog. Ha valami zaj van amitől riadoznak, akkor azt a zajt kellene megszüntetni, pl csattogást, hirtelen ajtónyitást stb. Nem tudod levideozni hogy hogy vergődik? mert lehet hogy orvosra lenne akkor szükség. Nekem volt olyan hogy valami epilepszia volt, juj de szenvedett. De ha repkedés ez a vergődés, az orvosolható - kiengedéssel (előte a szoba madárbiztossá tételével persze) - éhesen engedd ki őket hogy hazamenjenek maguktól, hogy haza akarjanak menni, nem kinn dekkolni éjjel is.

2015. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aki eladta nekem a papagájokat hogy nem szabad még kiengedni őket, had szokják a szobát. Egy napot várok ezzel, aztán kiengedem őket :) Este akkor letakarom óvatosan és nappal pedig kiengedem őket :) Köszönöm a válaszokat! Egyébként nagyon szeretnék több papagájt hisz ha a közelemben nőnek fel az elég jó :D :D De ezt biztos tudjátok :D Namindegy óvatos leszek velük :) Köszi még egyszer :)
2015. szept. 2. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne egy napot várj, hanem sokkal többet. Egy nap alatt ezeknél nem sok minden történik. Szerintem legyen 1 hét, mialatt mindent megfigyelnek. Amúgy meg ha olyanok, nem is mernek majd kijönni. Nekünk hiába volt nyitva a kalitka, eszük ágában sem volt kijönni. Ha kinn voltak, akkor is menekültek be, vissza a biztonságot adó helyre. Most kb így lesznek vele.
2015. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet :) Akkor egy hetet várok :D Egyébként videót nem tudok küldeni hogy-hogy vergődik nyugtalankodik stb. de le tudnám írni :/ Egyfolytában mászkál a rácson és nézeget jobbra balra. Néha rikácsol egyet-kettőt felreppen egy kicsit és mászkál megint :^ A másik papagáj a hím, nyugodtan ül a rúdon és nyugott. A nőstény nagyon izgága, nem egyszer csípett már meg azért mert a rácson túl benyújtottam az ujjam.. Kicsit erőset csípked azt meg kell hagyni.. Meg azt is hogy a telefonom erőteljes rezgését akarja utánozni a csőre kocogtatásával. Nah akkor csak izgága és zaklatott :) Mostmár tudom :) Köszönöm a válaszokat, minél hamarabb beszerzek egy "kuckót". :)
2015. szept. 2. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!