Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet egy papagájnak...

Hogyan lehet egy papagájnak megtanítani hogy szóra oda jöjjön hozzám?

Figyelt kérdés
Gondolom első lépésnek szelídnek kell lennie ismernie engem és bíznia kell bennem,ha oda eljutok hogy nem fél a kezemtől nem csíp meg már ismer hogyan lehetne neki azt is megtanítani hogy ha mondok valamit vagy hívom akkor oda repüljön hozzám?

2015. szept. 5. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
B*szki ha veszel egyet az már szelíd. Vagy a trópusokon laksz?
2015. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fogj egy ínyencfalatot a kezedbe, amit nagyon szeret de ritkán kap (például egy darab gyümölcs) kicsit lóbáld meg az orra előtt, és ha már eléggé rápörgött, akkor emeld a falatot a karod/vállad felé, és mondd hangosan a vezényszót (Ide!, Hozzám!, "Gyere!" stb. - egyet válassz, és csak azt használd. Esetleg megtaníthatod arra, hogy melyik szóra hova repüljön)

Pár alkalom után megpróbálhatod azt, hogy nem lóbálod a kaját, hanem pl. a zsebedben van, és csak akkor kapja meg ha rádszáll.

2015. szept. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem értem mit akartál evvel mondani.
2015. szept. 6. 00:18
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 köszi a tippet!


Ha másnak van más ötlete is várom! :)

2015. szept. 6. 00:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves első, én tenyésztőtől vettem a papagájomat, fióka korában. Nyilván nem volt vad, de kellett egy kis idő mire teljesen megszokott és megszelídült.


2-es voltam.

2015. szept. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nagybátyámnak van papagája és ő mindig azt mondja, hogy Gyere Pityu,gyere! A papagáj erre odamegy, de általában csak neki. Náluk úgy van hogy a papagáj őt választotta a gazdájának és unokatesóméknak meg nekem csak akkor jön oda, ha kedve van.
2015. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, örülök hogy egyetértesz önmagaddal :'D
2015. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:D
2015. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!