Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet fecskét átteleltetni?...

Lehet fecskét átteleltetni? Ha igen hogyan? Füstifecskére gondolok van egy fészek az ablakom fölött és kis fiókák maradtak benn akik nem tudnak minni afrikába. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy rovarokat eszik.
2015. szept. 15. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hozzátok legközelebbi állatkert, vagy hívd fel őket, segítenek:

[link]

2015. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekik pedig írhatsz a facebookon is:

www.facebook.com/fioka.es.madarmentes

2015. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet őket nevelni, de a fecske, szemben a gólyával, a hideget sem viseli, nemcsak a táplálékhiányt. Tartós 10 c fok alatt a fecskének kampec. Tehát, ha nem akarod őket vadmadárkórházba adni, akkor fűtött, de legalábbis zárt hely kell nekik. alapvetően rovarokat esznek, de etethetőek lisztukaccal, csontival, tubifexxal, sőt, apróra vágott nem fűszeres hússal is. Nem egyszerű azonban házilag felnevelni őket, mert röpigényük van, illetve nyomelemigényük, enniük kell sarat, agyagot.

Ezért, ha felelősségt érzel irántuk, célszerűb szakembereknek adni, a házilagos felnevelési kísérlet esetleges.

Még egy megjegyzés: nagyon szokatlan, hogy a fecskék visszahagyják a fiókáikat. Lehetséges hogya párnak elpusztultak év közben a fiókái, ezért költöttek újra, és kifutottak az időből. Sajnos, szeptemebr közepén minenféleképpen elmennek, ezek bizony, visszahagyott fiókák. Val. szeg menthetőek, nem sok hiányzik a felnövésükhöz, a röppképességükhöz. És azonnali intézkedés kell, emrt a fióka egy nap alatt éhen hal.

2015. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Behoztam öket kaptak egy szobát de a fészekben érzik jól magukat. A szoba 10x10 m széles és 6 méter magas. Elég lesz a 4 fiókának? Van benne cserépkályka sárga színü fal nagy ablakok a nappali fény miatt fából barkácsolt új fészket is kaptak amibe már be is költöztek. Napi szinten szellöztetek szunyoghâlós ablakon de így is (télen is) tudok nekik biztosítani 28 fokot a fészekben van 30-31 fok is. Az egyik szomszédom adott szúnyogokat és én is tudok tenyészneni sarat is tudok nekik tálalni. A rovarokat most mégcsipesszel adom a szájukba mert nem tudnak repülni de késöbb egy meleg szúgyigvonzó izzót teszek ki a falra és a szunygokat szabadon eresztem pda menbek a izzóhoz és majd elkapják öket. Mikor engedjem el öket tavasszal? Vagy most adjam öket állatgondozóhoz?
2015. szept. 15. 11:52
 5/9 anonim ***** válasza:
aztaaa.. le a kalappal előtted, ha ezt egyedül végigcsinálod, hatalmas munka, mert a kicsiket szinte folyamatosan etetni kell. ha kibírják tavaszig, akkor lehet várd meg, amíg ideérnek a fecskék, vagy van már elég repülő rovar, amit ehetnek.
2015. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg rovar van etetem öket állandóan alig várom hogy repülhessenek és ne nekem kelljen csippesszel etetnem öket.:)
2015. szept. 15. 13:55
 7/9 Platypus ***** válasza:

Ez a rovarlámpa jó ötlet, de nem lesz jó egész télen. Októbertől lesz vagy 4 hónap, amíg valamilyen más forrásból kell megoldanod az etetésüket. És a kisállatkereskedésben kapható lisztkukac meg tücsök nem olcsó. Ha erre nem vagy felkészülve, akkor jobb lenne, ha minél előbb leadnád őket valamelyik mentőhelyre.


[link]

2015. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ők madármentéssel is foglalkoznak! Hívd fel őket.

[link]

2015. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd csak mit találtam neked!

nem is annyira bonyolult. kérlek nézd végig :)

[link]

2015. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!