Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az 5 éves hím hullámospapagájo...

Az 5 éves hím hullámospapagájom társa elpusztult tegnap. Mikor hozzak neki új társat? Most nagyon szomorú.

Figyelt kérdés
Az elpusztult madárka is hím volt és 4 éves. :( Most nagyon szomorú az én kicsikém és folyton hívja az elvesztett társát. Mikor vegyek neki egy új társat? Ha pár nap múlva veszem, akkor az nem lesz gyors neki? Elfogadja majd az új papit? Főleg, hogy a kereskedésben csak pár hónapos madárkák vannak. Nem lesz gond a nagy korkülönbség? Fiú vagy lány madarat vegyek inkább?

2015. okt. 21. 09:50
1 2
 1/14 szántóvető ***** válasza:
teljes fertőtlenítés,megfigyelés 1 hétig és ha minden rendben akkor vegyél kettőt mellé ha van elég helyed.legjobb lenne gőzzel átfertőtleníteni az egész kalitkát és új ülőrudakat hintát edényeket stb. beszerezni.addig is próbálj minél több időt tölteni vele.
2015. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
HA kettőt fiatal veszek mellé, nem fogják kiközösíteni őt? Már tegnap este kitakarítottam a kalitkát, de akkor új ülőrudakat is veszek neki.Igyekszem annyit foglalkozni vele amennyit csak lehet!
2015. okt. 21. 10:07
 3/14 szántóvető ***** válasza:
szerintem nem,de akkor vegyél egyet kezdésnek.
2015. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vegyél neki okvetlen egyet, mert depressziós lehet, és kitépheti akár az összes tollát. Sőt, merem kockáztatni, bele is betegedhet annyira a magányba, hogy el is hullhat a madár. Ha veszel mellé egy párt, nagyobb valószínűséggel fog kilábadozni ebből a depiből. Hihetetlen, de nagyon érzékeny, érző lények tudnak lenni a madarak.
2015. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindenképp veszek neki társat! Csak attól tartok hogy ennyi idősen már nem fogad el egy pár hónapos madárkát és bántani fogja a fiatalabb.
2015. okt. 21. 13:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne kereskedésből vegyél!

Keress fel egy tenyésztőt. Nála lesznek idősebb és fiatalabb madarak is, és választhatsz egy hozzá illő madárkát. Ha eddig is hímmel volt, szerintem maradj a hímnél.

Én nem javasolnám, hogy 2 fiatal madárkát tegyél be hozzá, nem biztos, hogy kijönne velük, ahogy az sem, hogy a 2 fiatal helyettesítené a barátját.

Sokáig ne hagyd szomorkodni, mert tényleg komoly következményei is lehetnek.

2015. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, most szombaton mindenképp hozok egy társat neki. Utánanéztem a megyében még két helyen van tenyésztő, de ott csak pár hónaposak vannak. Reménykedem benne, hogy a papagájom elfogadja őt legalább nevelt fiának.
2015. okt. 22. 10:39
 8/14 A kérdező kommentje:
Ma bementem egy állat kereskedésbe és tényleg nagyon rossz állapotok voltak ott. Egy hullámos el volt pusztulva a ketrec aljába, a többiek meg rajta álltak és csipkedték. :( Az eladónak szóltam és kivette de én ott nem veszek madarat mert nem biztos hogy egészségesek, az elhullott madár lehet beteg volt. A többiek is borzas tollazatúak voltak.
2015. okt. 24. 11:14
 9/14 szántóvető ***** válasza:
akkor szerezz máshonnan,és lehetőleg igyekezz.elég szörnyű helyen tartják szegényeket,még a kereskedésben is.
2015. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sikerült társat vennem a hullámospapagájomnak! Egy tenyésztőtől vettem, csodaszép, kék-fehér madárka! :) Most mindketten nagyon boldogok, már egymásra is találtak. :)
2015. nov. 2. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!