Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most egy gyönyörű kék hím...

Most egy gyönyörű kék hím hullámos papagájom van ( Ropi ). És nem tudom, hogy vegyek-e neki egy párt. Szerintetek vegyek?

Figyelt kérdés

Ropit megtudom simogatni, szoktunk olyat játszani, hogy a csőrével elkapja az ujjam, egyszer már rá is ült. Tehát nagyon a szívemhez nőtt a drága lelke, de csak egy helyben gubbaszt a szobámba, bár néha hangosan jelzi, hogy ki akar menni a nappaliba, ahol nagy a nyüzsgés és szól a tv, na mindegy. Ropi már nyár óta velem van és még mindig nem nagyon szelíd, és azt is olvastam, hogy teljesen egy papagáj csak akkor lesz szelíd, ha tenyésztőtől vesszük, de őt kisállat boltból vettem. Így gondoltam szegény úgy is magányos, veszek neki egy párt, és majd ha lesz fióka fölnevelem, és teljesen szelíd lesz. De nem akarom elfeledni Ropikát, de ha veszek neki egy párt, nem marad egy helyben, nem tudom majd megsimogatni, játszani velem, pedig én nagyon szeretem!!!

Most mi tévő legyek? :( Előre is köszönöm a válaszokat, és azt is, hogy elolvastad!



2015. okt. 24. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint Ropika szabadon repkedhet a lakásban ? Ez egyrészt neki nagyon jó a mozgás miatt, kérdés, hogy mennyire elfogadható a lakás tisztán tartása szempontjából, mert a madarak emésztése, egész anyagcseréje elég gyors és kb. 10 percenként pottyantanak egyet, ami aztán oda kerül ahová éppen. Az biztos, hogy jót tenne neki, ha vennél mellé egy hasonló színezetű tojót, csak akkor megfelelő fészkelőhelyet kell biztosítani számukra, ahol zavartalanul tudnak majd költeni és fiókát felnevelni (nem neked kell, majd ők felnevelik). Az szinte természetes, hogy emberhez nem tud úgy kötődni, mint egy kutya és talán nem is rossz, ha kissé vad, azaz megtartja természetes szokásait.
2015. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ropika szelíd marad, mint az én Pufikám és még boldog is lesz :) A madarak társas lények! És nincs kizárva hogy a párját nem tudod majd megszelidíteni.
2015. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
(neeeem... Ropika nem szabadon röpköd, csak rosszul fogalmaztam meg. A kalitkájában, ami a szobámba van, ott szokott lenni, és néha kiviszem a kalitkájával együtt, hogy ne unatkozzon. :)
2015. okt. 24. 12:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is az a baj, hogy a párja nem szelidül meg, hanem Ropi le lesz foglalva a társával,és nem tudom majd megszelidíteni, legalább is ettől félek... ( még jöhetnek bőven válaszok )
2015. okt. 24. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Naponta ki kellene engednek repülni, miután bebiztosítottad a házat, hogy nem repül el vagy neki semminek (pl. ablak elé függöny, csukott ajtók...)

Természetesen többet fog foglalkozni a papagáj társával, de ettől még nem fog teljesen visszavadulni, legalábbis az enyém mindkettőnket elfogadja, a párja nem szelíd.

Igaz mi fiókát sem akarunk (ehhez kellene odú ha jól tudom).

De egyedül meg nem olyan jó neki. Mégiscsak ember vagy mégha imádod is és mindent megadst neki.

2015. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hullámos papagáj hatalmas, többezer egyedet számláló csapatokban él. Ha magányra ítéled, azzal a valódi természetét pusztítod el. Vegyél neki egy tojót, mert egy kalitkában, egyedül leélni az életét egy papagájnak maga a kín. Ha igazán szereted, megveszed azt a leányt neki. Igaz, ami igaz, ha nagyon megtetszenek egymásnak, te kikerülsz a körből, de ha a tojót is sikerül ugyanígy szelíddé nevelni, lesz két gyönyörű, boldog madarad.
2015. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de még nyugodtan jöhetnek!
2015. okt. 25. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!