Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájok kinti...

Hullámos papagájok kinti röpdéje és két hullámos papagáj összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Kettő hónapja van egy hím hullámos papagájom. Teljesen kezes. Most látom elérkezettnek az időt arra, hogy vegyek mellé egy párt is. Megtehetem, azt, hogy amíg kezessé nem válik az új papagáj (persze, ha ez nem hosszú idő) addig egy szobában, de külön ketrecben tartom őket?

A másik pedig az, hogy tavaszra fel lesz újítva, az egykori nimfáink röpdéje. Sok rossz tapasztalatot hallottam a hullámos papagájok kinti teleltetéséről, ezért érdekelne, hogy lehet e valahogyan, vagy inkább az elég nagy (2,5*2,5*2 m) röptetőből az igen kicsi (50*45*45m) kalitkába legyenek áthelyezve közel fél évre. Nem nagy trauma nekik ekkor térből átkerülni egy ilyen kicsibe?



2015. okt. 26. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudod a szobában reptetni őket?
2015. okt. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg igen, de jövő télen ez valószínűleg nem lesz minden nap megoldható.
2015. okt. 27. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre azt mondom, persze, hogy lehet, sőt, kell is egy ideig a kettőt egymás közelében, de külön kalitkában tartani. A összeszoktatás kb. így nézzen ki:

- először a két kalitka legyen egymás mellett

- aztán egyszerre engedd ki őket repülni, és a szobában, a "közös, semleges légtérben" találkozzanak rácsok nélkül először

- a végső helyüket alaposan rendezd át, hogy az a papagáj, amelyik már korábban is benne lakott, ne érezze, hogy a territóriumát meg kell védenie a "betolakodótól"

Ezt az egészet persze megelőzheti egy olyan fázis, amikor az új papagájt kézhez szoktatod, hogy a két papagáj kalitkái a szoba különböző pontjain vannak (bár ha már kezdetben egymás mellé teszed a kettőt, és az új látja, hogy a régi nem fél tőled, az még segíthet is az új kézhez szoktatásában)


A kinti teleltetés akkor működik, ha a kinti röpdéhez csatlakozik egy olyan, kisebb tér, amit fel tudsz fűteni kb. 10 fokra.

Az általad említett helyet én nagyon kicsinek tartanám egész télre, de ha el tudnál helyezni egy 100*50-es alapterületű kalitkát (akár másodkézből remek darabokat lehet találni), az már szerintem jó lenne nekik.

2015. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!