Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon sokat szemetelnek a...

Nagyon sokat szemetelnek a papagájaim. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Minden nap minimum (!) egyszer kell porszívóznom, de van amikor kétszer is, mert szörnyű amit csinálnak. Hogyan tudnám elkerülni, hogy a papagáj tollak + magvak ne repdessenek szét a szobámban? :(

2015. okt. 27. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a bajom, és én úgy oldottam meg, h átlátszó lapot ragasztottam a kalitka oldalaira ahol már rács van, de nem teljesen csak az aljára egy 20cm magasat :) így nem is csúfította el, de mégsem repkedtek a tollak és a magvak körülötte :)
2015. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zsani vagyok válasza:
Porszívózz össze, lehetőleg a papagájt ne.. ;)
2015. okt. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi első, ez nagyon jó ötlet. c:
2015. okt. 27. 23:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Régebben a kis kalitkáknál is úgy oldották meg, hogy alul, a kalitkán kívül, nagyjából az etető magasságában üveglapot erősítettek körben a rácsozatra.
2015. okt. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

1. Takarítsd többet a kalitkát, hogy ne legyen tele szeméttel.

2. Ereszd ki őket sokkal gyakrabban, te is frusztrált lennél, ha egész nap a szobádba lennél zárva a saját ürülékedbe...

3. Ne ragassz semmit a kalitka oldalára, hogy mégjobban bezárd szerencsétlen állatokat.. Az ürülékből még káros gázok is termelődhatnek, amik nem tesznek jót a madárnak, ha elzárod a szellőzés útját..

4. Ne tarts semmilyen állatot, ha az alapvető életkörülményeit derogál megteremteni.

2015. okt. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. Minden nap takaritom.

2. Minden nap legalabb 1 orara kiengedem oket.

De rendben, akkor inkabb porszivozok naponta.:) Koszi mindenkinek!

2015. okt. 28. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha minden nap takarítasz rs mrgis sok a toll, ott is gyanítok valami egészségi problémát.
2015. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltunk veluk allatorvoshoz 1 hete, azt mondta, hogy nincs semmi bajuk, bar en ezt furcsallom...
2015. okt. 28. 13:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóra hallgass, en is úgy tettem és már 2 éve be van ragasztva a rács és semmi bajuk pláne hogy mindennap kiengedem őket...
2015. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ősz van, talán vedlenek. ha az ember állatokat tart a házban, akkor ott lesz nyoma is. ezt előre kell mérlegelni, mit szeretsz jobban, a teljes tisztaságot, vagy a papgájokat.
2015. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!