Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúk-felszakadt bőr?

Tyúk-felszakadt bőr?

Figyelt kérdés

A hátán felszakadt a bőre (görbén, egy kb 6-7 centis vonalban). Gondolom, azért tudjátok, hogy milyen a bőre: ott a kemény hús-izom, és azon csúszkál a vékonyabb bőr.

A következőket csináltam:

Először leöntöttem Betadinnal a szabadon maradt húst

Megpróbáltuk összébb csúsztatni a szétvált bőrt

Erre raktam egy vékony gézdarabkát

Majd amennyire tudtuk, megpróbáltuk összehúzni azzal, hogy leragasztottuk Leukoplasttal


Most szegény így be van bugyolálva, és azt nem tudom, hogy tud-e rendesen gyógyulni, varosodni, hogy így tele van ragtapaszozva, mert ugye az úgy tudna jobban, ha szabadon lenne, érné a levegő, stb, de ahhiz most túlságosan szét van nyílva, nem merem úgy hagyni. :S

Vagy ezt naponta le kéne szedni, áttisztítani, stb?


Szóval szeretnék segítséget, ötleteket kérni.

(És kérem, kíméljenek az olyan válaszokkal, mint a "vágjátok le, ez csak egy tyúk", stb.)

+ Olvastammarról, hogy szoktak cukrot szórni a sebbe- ez ebben az esetben segíthet valamit?


És azt nem tudom még, hogy van-e valami fájdalomcsillapító(akár házilag), amivel tudnék neki segíteni.



2015. okt. 28. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát más gyógymódokról én nem tudok (13 évesen) de az én tyúkjaim közt is volt egy ilyen sebesült. Szépen elkülönítettem a többitől és hagytam had gyógyuljon meg, és egy hónap multán a helye sem látszott a sebnek. Szóval re már épp eleget tettél, viszont ne kötözd be a sebet! Lassabban gyógyul ráadásul a madárnak is stresszt okoz, korlátozza. Sokkal jobb ha egy kis ólban elhelyezed, bő vizet, kukoricát, sok zöldet adsz neki (akàrmolyen gyomot) és így lesz a legjobb, viszont estére tedd vissza aludni a többiekhez, hogy ne szokjanak el egymástól.Szerintem meg fog gyógyulni...☺
2015. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem még azt odairni h semmiképp nappal ne legyen a többiekkel mert megcsíphetik a sebet kíváncsiságból, aztán ízleni is fog nekik és képesek lennének megenni (volt már rá példa, 5 éves voltam és nagy traumát okozott nekem hogy a kedvenc csibém belsőségeit tépdesik, zabálják a társai :S nagyon undi és ilyesztő volt......

Előző voltam

2015. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani mér a mézet, mint kiváló fertőtlenítő és sebgyógyítót. Ha muszáj leragasztani, csak egy vékony csíkban próbáld, hogy ne zavarja mozgásban, ne húzza a tollazatot.

Olvasd el, a hozzászólást is:

[link]

2015. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem elkülöníteni, lehetőleg tiszta helyre, sebet szabadon hagyni, ha van állatorvos, bevarratni, ha nincs, szaproszán porral folyamatosan beszórni. mikor már kezd beforrni, lehet kenni tetraciklinnel, nem tudom, azt lehet-e kapni Magyarországon.

vannak gyulladáscsökkentők, amik jó fájdalomcsillapítók is, de ennek az adagolásást szakértő kell felírja. álltaorvos, aki nem csak kutya/macska kategória.

2015. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Józan Paraszt ***** válasza:
Időt és pénzt nem kell rá pazarolni,na meg idegeskedést sem.Le kell vágni,mehet a levesbe.
2015. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Mi a ***-nak kell azt irni h vágják le az előre megkért hogy nem akar ilyen válaszokat?! Lehet hogy neked csak egy tyúk,de lehet neki egy kis barát,vagy kedvenc...nekem pl volt egy tyúkom akit kedvencként tartottam és nagyon szerettem de sajna elpusztult tavaly előtt, kilenc éves volt, nos ha van kutyád vagy valami hobbiállatod akkor ha megsebesül "ne költs rá pénzt,lehet a levesbe" !!!
2015. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!