Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mekkora méretű kalitkában...

Mekkora méretű kalitkában tartható 2 pinty?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az állat boltban azt mondták,hogy egészen nagy, 1m magasságú felszerelt kalitkát 8000 forintért lehet kapni.

Máskor bementem és egy weblap címet adtak meg, amin rendelni lehet a kalitkákat. A honlapon egyáltalán nem találtam ekkora méretű,ilyen árkategóriájú kalitkát.

Az lenne a kérdésem,hogy 2 pintyet mekkora helyen kell tartani,hogy jól érezze magát?

Találtam egy jól kinéző, kalitkát,szerintetek jó lehet?

[link]


Milyet ajánlotok,ha ez esetleg nem jó?

Maximum 10.000 forintot szánnék a kalitkáta.



2015. nov. 10. 19:02
 1/7 Papagájos válasza:
100%

Az általad linkelt kalitka nagyon kicsi (semmilyen madárnak nem elég)és ehhez képest nagyon drága.


[link] Minimum ilyen méretű kéne, de minél nagyobb, annál jobb.


De ezt is érdemes átgondolni, nagyon nagy méretű, akár több pintyet is tarthatsz benne, ráadásul csak pár ezer forinttal drábább.: [link]

2015. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a giyts választ!

Ha az első félét választanám,miket kéne még beszerezni? ( gondolok itt a hintára,etetőre,stb..)

2015. nov. 11. 06:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyors*
2015. nov. 11. 06:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek az első válaszolóval. Az általa belinkelt kalitkák közül is az első tetszik, mert egy kalitka egy pinty esetében inkább legyen hosszú, mint magas.

Ami kell

- etető, itató, csőrkoptató nyilván

- valódi fa ülőrudak, amik nem csonthéjas gyümölcsfákról vannak, és nem szennyezett környezetből származnak (se forgalmas út mellől, se permetezett környékről). A legjobb, ha nem is teljesen vízszintesek, hanem ferdék, elágazóak, szóval minél természetesebben vannak elhelyezve. A vastagság akkor ideális, ha a felét átéri, de az egészet nem éri körbe az "ujjaival", mert ha tartósan túl keskeny faágon ül, akkor elfáradhatnak bizonyos izmai. Persze lehet ennél vastagabb és vékonyabb ága is, de a legtöbb az ideális tartományban legyen. Úgy számíts, a magasabb ágakat fogják a leginkább kedvelni (nálam is a legfelső ág az abszolút kedvenc, annak volt egy túl vékony ága, azt levágtam, mert gyakorlatilag mindig azon ültek)

- én tettem be öko-kötelet, annak is más a "fogása", változatosság, és megmozgatja a lábizmaikat.

A játékok már egyéni ízlésedtől függnek. Én a természetes alapú játékokat szeretem: fát, öko-kötelet, kókuszhéjat stb.

2015. nov. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is :)

Ez a kalitka lenne árban és méretben szerintem a legideálisabb:


[link]


Madárhintát érdemes lenne beletenni?

Nem gond, ha az előbb említett kalitkában a rudak keresztbe, hanem a ketrec szélével párhuzamosan futnak?

2015. nov. 11. 18:16
 6/7 A kérdező kommentje:
A rudak nem keresztbe*
2015. nov. 11. 18:17
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

ez tényleg megfelelőnek tűnő kalitka, és az ára is korrekt. Az ülőrudak persze jobb lenne, ha keresztben állnának. De az a 2 ülőrúd úgysem lenne elég. Én vagy azokat is felhasználnám, de átalakítva, keresztben vagy teljesen a magam által gyűjtött fák ágaiból méretre vágott rudakat használnám. Már csak azért is, mert ezek a gyári rudak túl sima felületűek, nem jók a madarak lábának. Nem baj, ha ilyen is van, de legyen természetes fa is.

Én úgy csináltam meg, hogy volt két keresztben elhelyezett rudam, amik nagyjából harmadolták hosszában a teret, azokat meghagytam, és kifelé helyeztem el a többit, így a kalitka közepén hagytam egy "üres" részt, így a madaraimnak muszáj pár szárnycsapást repülni, ha a kalitka egyik feléből a másikba akarnak jutni, nem elégedhetnek meg az "ugrálással".

2015. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!