Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség (nimfapapagájok)?

Segítség (nimfapapagájok)?

Figyelt kérdés

Van két nimfám,egy pár.Elvannak ők,most párzás volt,egyfolytában párzottak,de viszont folyamatosan Veszekednek és mostmár az idegeinkre mennek,állandóan csipkedik egymást...mit csináljak,hogy végre abba hagyják???

Egyéb baj nincs velük,aranyosak,a hím énekel néha,a tojóval nem bírok csak...de úgy látom,hogy a ketrecben a tojó nem bír magával...

A válaszokat előre is köszönöm.


2010. márc. 19. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
odú fennt a kalitkán?
2010. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

bocs, sz@rakszik a net

szal szét kéne választani őket, és van fent odú a kaltikán?

2010. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mekkora kalitkában vannak?
2010. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
edd meg öket.
2010. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

az ilyen semmit tudok ink ne irjanak mint az utolsó :S.

na szoval kell egy jo nagy kalitka . és ha lehet 2 etető legyen fenn hogy azon se vesszenek össze. odu-t miden képp sürgössen helyezz fel ( bolba 550 forint nimfának való) és bele fa forgács vagy nagyobb szemű fürészpor( ha lehet ne láncfürész porját mer az olajos) és adj nekik fött tojást, az odut ne nézegesd költés közbe egy talan ne zavard öket ,csak inn meg enni adj nekik ugy mint szoktál (viz csere naponta). szal fiókák lesznek legfeljebb majd eladod öket ha nem kellenek mást nem tudok mondani. de ha kezdő vagy ezen a téren hogy most költeni fognak a nimfáid akkor pls olvass sokat. ha gondolod adok 1,2 forumot ott segitenek.

2010. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elég nagy ketrecük van,elférnek,de ha az egyik átmegy a másik oldalra,akkor a másiknak is át kell menni...

Veszek egy másik etetőládát,meg egy másik tükröt,mert azt nagyon szeretik és főleg azon veszekszenek...

A keltető odúba eddig csak a hím ment be,a tojó nem...még sajnos...

Köszönöm a válaszokat:)

2010. márc. 20. 06:13
 7/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

a tükröt gyorsan szedd le mert a him emg fog örülni és idő mulva etetni fogja a tükör képét és belepusztul. a him 1 ideg nem engedi be a tojót mig meg nem csinálta az odut vagyis "alakit" rajt aztán megy be a tojó. és mégegyszer a tükröt dobd ki !! ezt 1000 forumon irják meg itt is tükröt ne

2010. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az marhaság, hogy a hím etetni fogja a tükröt, 3 hím nimfám van, 2 párban, egyik se eteti a tükörképét.

A ketrec méretét nem véletlenül kérdeztem, légyszíves, centiméterben kérem, mert így, hogy elég nagy, ez azért kevés, mihez képest nagy... Szépia ha nincs nekik, rakj be, mert vitamin, kell, a tojó valami miatt feszült, ez a kalitka mérete miatt is lehet, nem tudom, kiengeded-e őket időnként, ez is lehet baj, hogy nem tud eleget mozogni (az enyémek van, hogy csak kisétálnak a kalitka tetejére, aztán visszamennek, de megvan a lehetőségük, hogy mozogjanak kalitkán kívül is). Mennyi idős madarak? Az se mindegy. A tükröt én is tanácsolom, hogy most vedd le, de ne azért, mert esetleg a hím elkezdi etetni, hanem, mert összevesznek rajta.

2010. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A kalit olyan 46cmX54cm..elférnek egymás mellett,csak az a baj,ha az egyik vmit csinál,akkor a másik is...általában a tojó szokta csinálni a feszkót,de nem lehet,hogy csak azért,mert tojni fog?Mondom,az elmúlt hetekben napi4 vagy 5ször párzottak...

Inkább rakok be még egy tükröt,mert ha az nincs,akkor még jobban rikácsolnak:)Ha van kettő,akkor remélem egyik az egyikhez,másik a másikhoz.

Amúgy nagyon aranyosak,a tojóval nehezebben bírok,de a hím,az nagyon cukker.Nagyon szereti,ha hastáncolok a lakásban közben ilyen dobszólós zene megy,akkor még énekelget is,sőt amikor tapsolok,akkor a fejét így ritmusra mozgatja.Kézhez még nem tudtam szoktatni pedig próbáltam...lehet több türelem kéne hozzá,csak a suli eléggé kikészít,itthon örülök,ha alszom..

2010. márc. 20. 18:06
 10/12 anonim ***** válasza:
46x54 te jó ég az szerinted elég nagy 1 pár nimfának ??? meg ha kikel 3-4 fióka 6 nimfának elég ?? ök előre tudják hogy kicsi lesz aza hely amibe annyian lesznek az én nimfám is 2 en vannak és 60x88x90 es akalit és jövöhéten veszem az anyagot az uj kalitnak ami 150x90x100 as lesz kb, de lehe hogy nagyobb lesz . de tükröt ne tééégy már fel istenem mért nem lehet megérten hogy ne tégy fel tükröt. ha nem lenen fenn tükör talán jobban kijönnének egymással mer a him meg udvarol magának. de mind1 te tudod én nem szolok bele sok sikert és remélem van esze a tojonak és nem fog költeni olyan kis kalitkában . na hali
2010. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!