Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kezdjek a Nimfa Papagájommal?

Mit kezdjek a Nimfa Papagájommal?

Figyelt kérdés
1 hónapja kaptam egy állatkereskedésben vett körülbelül 6 hónapos nimfa papagájt. Ott tartok vele, hogy eszik a tenyeremből, de többre nem jutok. Ismerősöm amikor áttjött megnézni az új jövevényt, véletlen nem csukta be rendesen ( nem tudom hogy sikerült neki ) a kalitka ajtaját és kiszökött a papagáj. Nyitva hagytam a kalitáját és amikor bement, elvesztette az egyensúlyát és kitépődtek a farktollai. Azóta állandóan kiabál, ha ott vagyok vele akkoris. Ha sötétben van akkor is ha világosba.. Állandoan. Mit csináljak, hogy abba hagyja? ( a farktolla nőtt 3 cm-t már :) )
2015. nov. 13. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is, vegyél mellé egy párt. A papagájok társas lények, szükségük van egy fajtársukra legalább. Természetellenes nekik, ha egyedül vannak.
2015. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tényleg vegyél neki társat, sokkal boldogabb lenne.

Az enyém akkor csinálta ezt a visítozást, amikor elégedetlen volt.:)

2015. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg nem engedhetem meg magamnak. DE addig is valami megoldást kéne találnom. nem szeretik a szomszédok, és szeretném, ha nem ilyen lenne. de túladni rajta nem lennék képes :(
2015. nov. 13. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:
A megoldás a társ számára. Azért üvöltözik, mert hívja a fajtársait. Ne mondd már, hogy nem engedheted meg magadnak, egy nimfa pár ezer Ft maximum.
2015. nov. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mivel szolgáltam ilyen lekezelő hangnemre. Ha érdekel, nem , nem engedhetem meg magamnak. Tudod egyedül lakom, sajnos változott az anyagi helyzetem az elmúlt évhez képest. Erről sajnos nem én tehetek, és nem is számítottam rá. Szóval nem tudok neki venni társat kb 2 hónapig. ADDIG kellene MEGOLDÁST találnom, de látom nem fog menni ....
2015. nov. 14. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyira szeretem, amikor kis tapasztalatlan emberkék leállnak okoskodni, hogy mi jobb a papagájnak egy társnál.

TÁRS kell, boldogtalan lesz nélküle, téma lezárva.

2015. nov. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!