Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik az ideális papagáj...

Melyik az ideális papagáj kezdőknek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
'Nagysándor' papagáj. Én azzal kezdtem. Kedves jószág, és kb 2 év után már a válladon ül, és nem is harap. (: a fürdetés az úgy megy hogy kalitkástúl be a fürdőbe és locsold. élvezni fopgja..ha elsőre nemis, utána már igen. főleg nyáron :) sok sikert! szia.
2010. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hullámos papagáj
2010. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hullámos vagy nimfa, mindkettő könnyen alkalmazkodik és nem kényes, egyedül az fontos szempont, hogy mekkora kalitka jutna neki és mennyit lehetne szabadon.
2010. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
jaés kihagytam, hogy az elején nem nagyon szabad kiengedni a ketrecből (később igen különben depis lesz, muszáj repkednie valahol) és előre szólok, nagyon nagy koszt tudnak csinálni, főleg ha idegesek. kiborítják a kaját, a vizet, és rikácsolnak...szóval tegyél alá nejlonzsákot.
2010. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én neten úgy olvastam, hogy kezdőknek hullámos papagájt ajánlanak csak, és én is ezen a véleményen vagyok.
2010. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. márc. 21. 14:36
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle képen papagájt akarsz? :)

Én kanárival kezdtem. :)

Imádom őket.Jelenleg is vannak,szelídek és emellett gyönyörűen énekelnek. :)

Én inkább őket ajánlanám. :)

Vagy pedig! Hullámos-Nimfa!

Persze az is számít,hogy mit engedhetsz meg magadnak.

Nem arra értem,hogy minél drágább egy madár,annál szelídebb.Sok törődés kell hozzá és egy idő után elválaszthatatlanok lesztek. :)

2010. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nem feltétlenül:)

csak érdeklődöm:)

2010. márc. 21. 18:56
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen a hullámos papagáj! És, ha nem akarod, hogy rosszul érezze magát, vagy hülyén viselkedjen, akkor legyen egy párja is!


Nem lesznek rosszul és nem sértődnek meg, ha egész életükben fiókák nélkül maradnak, de legalább párban lesznek!

2010. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Egyedül se viselkedik hülyén, vagy érzi rosszul magát, ha eleget foglalkozik vele a gazdi, illetve ha eleve nem beteg. Nekünk volt egy tojó hullámosunk, aki évekig egyedül volt, nagyon szelíd lett, a vállunkra és a fejünkre repült, ha hívtuk, odajött, beszélni nem tudott, de rikácsolt a kvízműsoroknál, ha rossz választ adott a játékos, és pimaszul belekajált a gazdi tányérjába, ha nem figyeltünk (egyszer belefürdött a kólámba). Minden madár egy külön egyéniség, ha párban van, általában nehezebben szokik a gazdihoz, de ez se általános, viszont tény, hogy ha nincs elterelve a figyelme egy madártársa révén, akkor jobban figyel az emberre. Nekem most nimfáim vannak, velem ébrednek, velem alszanak, az egyik, amelyiknek nincs párja, ébresztett már úgy, hogy a párnámra mászott és megvakarta az orromat, a többiek kevésbé szelídek. 1 nálam nevelkedett 2 hónapos korától, 2 nálam született, 2-t tenyésztőtől vettem.
2010. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!