Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Eszméletlenül akaratos és...

Eszméletlenül akaratos és rikácsolt, mit tehetnék? Nimfa papapáj

Figyelt kérdés
Egy pár hónapja kaptam egy nimfa papagájt. Eleinte nem volt vele baj, szépen megszelídült, de egyre követelőzőbb lett. Reggel egy szűk órára, és este van több időre kiengedve, de délben, 11-13-ig elviselhetetlenül ordít, de mint akit ölnek, tehát ez nem az alap csicsergése. Van társa is, aki csendben van, külön kalitkában még egyelőre, de ha kiengedem az ordítóst, akkor is csak engem követ, vagy rosszalkodik, rág szétfele mindent, nem a másikhoz megy ebből gondolom h nem azért ordít. Enni, inni is van neki, tiszta a kalitkája, bár nagyon nem szeret benne lenni, elég nagy, fa ülőrúd van neki benne, hinta, amit sose használ. Bármilyen játékot berakok neki, semmi nem változik. Bárkinek bármi tippje, hogy mi baja lehet?

2015. nov. 28. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyedul van? Nem csoda, hogy rikacsol!
2015. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Leírtam hogy NINCS EGYEDÜL!
2015. nov. 28. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy sokat ki van engedve, de mekkora a kalitka, amiben általában van? A "nagy"-ból nem tudok semmi konkrétat. Ha nem szeret benne lenni, annak tuti, hogy oka van, ami vagy a kalitkában/annak elhelyezésében van, vagy valami másban, amit lent majd kifejtek.


Hol van a kalitka? Milyen helyiségben? Milyen magasan van a kalitka? (A papagájok nem érik biztnságban magukat, ha szemmagasság alatt kell lenniük, minél magasabban vannak, annál jobban érzik magukat.) a fa ülőrúd természetes, kérges, vagy csiszolt fa? Szokta rágcsálni a fát ,vagy mással szokta lefoglalni magát? ( a rágcsálással a szobában nem igazán tudsz semmit sem kezdneni, ez természetes viselkedés, max. Madárbiztossá teszed a szobát.) Hány ülőrúdja van? Sokáig volt egyedül? Te vagy az első gazdája? Ha nem, tudod milyen volt az előélete?


És itt jön, ami fontos: 1,Ugye nem kézzelnevelt?


2, A tenyésztő adott neki időt, hogy szocilalizálódjon, rendesen, egészséges módon vésődjön be, vagy rögtön elválasztották, és azóta (mostanáig) egyedül volt?


3, Úgy veszem ki, hogy volt egy jó pár hónapnyi időszak, amikor egyedül volt. Ez önmagában nem baj, de az érdekelne, hogy addig mit és hogy foglalkoztál vele?


Ezek a dolgok azért nagyon fontosak, mert azt gondolom, hogy neked egy emberre fixált, szocializálatlan madarad van, ami nem feltétlenül a te hibád, sokkal inkább a tenyésztőé. Téged kezel, fogad el fajtársként, nem egy másik papagájt, az ordítás, és a téged való követés is próbálkozás a kommunikációra a része felől.


Olvasgasd addig is a papagájodomitás.hu oldalt, sok hasznos információt találsz, esetleg felveheted a kapcsolatot az oldal szerzőjével, ő foglalkozik ilyen madarakkal.

2015. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A tenyésztőtől 4 héttel a kirepülés után hoztuk el, tehát én vagyok az első gazdája. Ott a szülei nevelték, és másik 4 testvérével volt együtt, mikor elhoztuk egyáltalán nem volt még kézhez szokatva. Az elejétől kezdve kb ugyanannyi időt tudtam vele foglalkozni, tehát reggel kicsit és este több órát, ilyenkor van kézből etetés, nyakvakargatás hasonlók, reggel csak kiengedem és általában a fejemen vagy a közelembe ül amíg én elkészülök.

A kalitka 40X60X70CM ebben van ő egyedül, és 35x50x60 cm-esben pedig a párja mellette. Tudom h egyik sem elég nagy két madár számára ezért is nincsenek összeengedve. A párját nemrégen hoztuk el állatkereskedésből ő a tojó, és eddig nagyon nyugodt természetnek látszik, őt még nem engedtük eddig szabadon, de mikor ki van engedve a hím nem mutat túl nagy érdeklődést a másik kalitkában lévő tojó iránt.

A kalitka a nappaliban van, ahol én töltöm a legtöbb időt, a szekrény tetején a fal mellett, a szoba legmagasabb pontján. Van benne egy nem hántolt gyümölcsfaág, aminek 4 ága is van, plusz mellette még egy egyenes műanyag rúd, rajta körömkoptatóval. Plusz a hinta, szintén gyümölcsfaágból. Szokta rágcsálni az ágakat.

Kb 2 és fél hónapot volt egyedül.

2015. nov. 28. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdező, felületesen olvasok.

Rakd össze a papagájokat, de előtte vegyél egy nagy kalitkát. A hullámosaim se mutattak nagy érdeklődést anno, amikor még csak külön-külön kalitkában voltak. Miután össze lettek rakva rá kb. 1 évre lett is pár kis papagáj:)

2015. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!