Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két pár zebrapintyem. Egy...

Kikesz23 kérdése:

Van két pár zebrapintyem. Egy nagy kalitkában vannak, szeretném őket pároztatni! Az gátolja őket hogy négyen vannak? Vagy szedjem szét a két párt, két külön kalitkába?

Figyelt kérdés

Tehát van két pár pintyem. Pároztatni szeretném őket, probléma az hogy mind a két pár egy kalitkában van?

Szét kell őket szednem külön kalitkába, hogy a párzás létrejöjjön?

Előre is köszi a válaszokat



2015. dec. 2. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha madaraid párba álltak (vagyis van két kötött madárpárod, a hímek csak egy tojónak udvarolnak, vele vannak, van kötődés stb,) akkor nem.


Ha még nem, akkor érdemes várni egy kicsit, hogy párba álljanak. Ha még sok idő után sem sikerül rendes párokat kialakítaniuk (pl. a két hím egy tojón marakszik) akkor érdemes különvenni őket.


Amúgy mekkora kalitkában vannak? Csak kíváncsiságból.

2015. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kalitka 125cm szeles, 70 mely es 80 magas. Ugy gondolom ez megfelelo. A parok mar megvannak, legalabbis ugy latom. Feszket mar mind a ket par rakott. Rendszerint azokba vannak benne.

Tojasokat nem nagyon raknak.

Koszonom a valaszt.

A kerdezo voltam

2015. dec. 2. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon jó méret.


Szerintem a tojásrakás serkenthető plusz lágyeleséggel, zöldséggel, gyümölccsel. (Persze nem tudom, nálad mennyit kapnak kb.)


Innentől már csak rajtuk múlik a dolog.

2015. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tojast reszelve es annak a hejat egeszen aprora torve rendszeresen kapnak. Repat is igyekszem nekik reszelve adni.

Milyen zoldseget ajanlatos meg adni nekik? Illetve milyen gyumolcsoket?


Egyebkent koszonom a korrekt valaszokat!:)

2015. dec. 3. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Ha van szépiájuk, amit rendszeresen is használnak, akkor nem feltétlenül kell nekik tojáshéj, persze sose árt.


Szinte bármit kaphatnak, az a legjobb, ha minél több félét, változatos formában esznek.


Itt egy hosszú, összeségében a legtöbb díszmadárfajra vonatkozó lista, mit lehet és mit nem lehet adni nekik.


Én reszelve szoktam az én madaraimnak(hullámosok és rozelláknak) zöldséget adni, egyrészt mert a hullámosok csak így hajlandóak megenni, másrészt mert a rozellák számára (akik még le tudnák rágcsálni az égész zöldségekről húst) is így a legkönnyebben fogyasztható. Egyes madarak azonban csak egy-egy módon (fellógatva, felszúrva, rács közé rakva, vagdalva stb...) hajlandóak zöldséget/gyümölcsöt enni, ezt neked kell kitapasztalnod.


A link:


[link]

2015. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a korrekt es tartalmas valaszokat!
2015. dec. 3. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
NEM! nálunk most hatan vannak, és kotlik az egyik, mellesleg már ez az 1.-2. generáció, szóval tutira nem zavarja őket, ha van még 1-2 plusz egyed. Viszont rávenni őket szerintem nem nagyon lehet. Biztos vannak rá módszerek, de nálunk eddig csak maguktól párzottak :) (6 éve vannak már nálunk, kettővel indult, jött egy kicsit, jött még négy+1 kicsi, a négy kicsit elajándékoztuk egy egyedül maradt öreg mellé, vettünk egy újabbat, pázott az új meg a korábban jött "kicsi", nekik még lett 2, vagy 3 gyerekük+ vettünk még kettőt, közbe meg is halt "néhány" szóval nálunk már igazi családfa van)
2016. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha uborkát adsz nekik, vigyázz! A héjját pucold le, és ne adj nekik sokat, mert nálunk az egyik hím elpusztult, mert héjastól adtuk neki, és két nap egymás után kaptak töbet.
2016. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!